Limarsko-Farbarski radovi

Kod mene u kraju jedno vreme su svi forsirali antiros gde ima naslaga rdja pa posle ciscenje celicnom cetkom i farbanje ali sada ga retko ko preporucuje, navodno farba ne moze da se odrzi duzi vremenski period preko njega.
Inace zet mi je farbar, radi ozbiljno farbanje auta i kaze da 3 u 1 farbu moze slobodno da se nanosi na rdju, sem gde su deblje naslage rdje.
Ali da bude IRKOMOVA 3 u 1

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas braca tamiće farbaju ispred kuca valjkom sa tom 3u1 pa to dobro i dura sobzirom gde se i kako radi. Neki su ispali bolje nego kod nekih limara…
 
Kako li se nanosi antirost, može li se sa špricom ili pištoljem za farbanje.
Možeš da ga naneseš kako hoćeš. Apsolutno nebitno.

Inače ja iskreno nisam zadovoljan 3u1 farbom. Prvo što ne može nikako da zameni dva sloja i kombinaciju osnovna-završna. Drugo, to što se reklamira da može preko rdje nije baš tako. Ta rdja preko koje može ona može i svaka druga farba ako se pre nje stavi antiros. Treće, primetio sam da se posle nekoliko godina farba ljušti čak i sa uredno pripremljenih delova. Tako da ne ... Odnos cena kvaliten nije oprvadan i smatram da je farba više izvikana nego što je dobra.
 
Kako li se nanosi antirost, može li se sa špricom ili pištoljem za farbanje.
Može pištoljem ali ima da se gušiš ko blesav. Veliku četku, presečeš flašu od 5l sipas antirost i udri.

Baš iz razloga što 3u1 mnogi kude. Za farbanje prikolica koristim sad Helios nitro osnovnu, a završna će uljana takodje Helios. Pa da vidimo kako će se pokazati.
3147e0ca050d5e396c9dec3c837109c5.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Dobro ofarbano je pre svega dobro pripremljeno. Nepostoji 3u1 farba, to je marketinski trik.
Zlatno pravilo farbanja metala je dobra priprema, najbolje peskarenjem. Peskarenje nema alternativu, ako hocete da vam nesto traje 30 godina. Zavrsni lak moze da izbledi posle 5 godina, ali rdja nesme da probije posle 10. Ako nema fizickog ostecenja rdja nesme nikad da izbije.
Mnogi samo zamazu spolja pa misle da su ofarbali.
Najkvalitetniji osnovni nanosi su 2k,3k pa cak i 4k, mada po mom iskustvu ako dobro spremite i ofarbate najobicnijom osnovnom na nitro bazi, ali da nije ona siva vec oksid crvena, trajace vam barem 20 godina. Za nasu mehanizaciju nema potrebe za boljom farbom osim ako farbate limove od traktora, kombajna. Onda treba koristiti kvalitetnije farbe pre svega zbog zavrsnog izgleda.
Kvalitetan prajmer je 99% farbanja, a zavrsni lak 1%.
 
Molim za pomoć .
Imam 14kg Kantu poludisperzije iz 2018. Gusta je ali može da se meša , kao kiselo mleko .
Da li mogu da njom direktno da krečim plafon koji je vec beo i kako da razredim ?
Prvi put to radim pa me posavetuje
 
Molim za pomoć .
Imam 14kg Kantu poludisperzije iz 2018. Gusta je ali može da se meša , kao kiselo mleko .
Da li mogu da njom direktno da krečim plafon koji je vec beo i kako da razredim ?
Prvi put to radim pa me posavetuje
Da li je otvarana pre kanta ili je nova i da li joj je dodata voda? Ako je neotvorena,dodaj 10 posto vode za pocetak,neka bude konzistencije tipa tecniji jogurt da moze lepo da klizi i da ti ne susi brzo i ako malo smrducka dosaj lenor ili bilo koji omeksivac po volji da joj ubijes miris. Razbij lepo mikserom ili rukama. Ko je proizvodjac?
 
Zorka . Bilo je do sad fabrički zapakovana .
Ok dodacu litar vode na 10l poludisperzije.

Kaži mi molim te , imam 10m2 mesto gde se loži , to bih obojio tipa crnokafenom bojom da bude faktički crno da se ne vidi Garez. Koliko mi treba za to poludisperzije i tonera ?
 
Zorka . Bilo je do sad fabrički zapakovana .
Ok dodacu litar vode na 10l poludisperzije.

Kaži mi molim te , imam 10m2 mesto gde se loži , to bih obojio tipa crnokafenom bojom da bude faktički crno da se ne vidi Garez. Koliko mi treba za to poludisperzije i tonera ?
Ako ne zuris,stavi podlogu prvo,malo cackanje a puno znaci

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Suština je da poludisperzije može direkt na zid bez tonera ?
Naravno da može, ali nije to suština poludisperzije. Koliko znam ranije je svaka osnova za polikolor bila poludisperzija. Kasnije se pojavila (barem kod nas) puna dispersija tj. kako su je tad zvali "grčke boje". Do tad niko nije pominjao poludisperziju. Razlika je što sa punom disperzijom možeš dobiti jače boje što sa poludisperzijom ne bi mogao ma koliko tonera da staviš.

Zorka . Bilo je do sad fabrički zapakovana .
Ok dodacu litar vode na 10l poludisperzije.

Kaži mi molim te , imam 10m2 mesto gde se loži , to bih obojio tipa crnokafenom bojom da bude faktički crno da se ne vidi Garez. Koliko mi treba za to poludisperzije i tonera ?
Možeš slobodno da koristiš ako nije mešana, čak i da je otvaran. Da ne valja osetio bi po mirisu.
Vode dodaš toliko da možeš da je razmazuješ bez previše napora, a opet da ne bude retka da previše kaplje. Što kažu ko jogurt.. (Mada gustina jogurta ima raznih :))

za 10m2 dovoljno ti je nekih 3 kg da predješ 2 puta. E sad tu tamnu boju koju želiš sa poludisperzijom nećeš dobiti. A ne znam i zašto bi zacrnio plafon toliko? Zar ne postoji neka druga opcija da se rešiš gareži? Jel to soba ili?
 
Hvala , baš su mi to isto rekli kada sam kupovao , da sa polidisperzijom mogu samo svetle boje

Radim upravo i Moracu dve ruke a trudio sam se da odradim samo jednu al ne vredi
 
Imam 30 m2 jednu prostoriju . Na njoj je jako narandžasta boja .
Imam 14kg poludisperzije i umesto tonera prodavac mi je dao 1kg maxima akrilne fasadne narandžaste boje i rekao da nju sipam u poludisperziju i tako da krečim .
Da li je to pametno jer Se plašim da stara narandžasta boja ne probija kroz novu boju ? I koliko od tog litra da ubacim u 10l poludisperzije, Ceo litar ?
 
Imam 30 m2 jednu prostoriju . Na njoj je jako narandžasta boja .
Imam 14kg poludisperzije i umesto tonera prodavac mi je dao 1kg maxima akrilne fasadne narandžaste boje i rekao da nju sipam u poludisperziju i tako da krečim .
Da li je to pametno jer Se plašim da stara narandžasta boja ne probija kroz novu boju ? I koliko od tog litra da ubacim u 10l poludisperzije, Ceo litar ?
Pretpostavljam da je to isto ko i farba za beton sa kojom može da se farba polikolor jer je akrilana, a i ne bi ti dali bez veze.

Ček, ti hoćeš da ti nova narandžasta bude svetlija od stare? Neće stara da ti probija, možda ti je dovljno i jednom da predješ. E sad koliko tonera tj. farbe što si dobio da staviš ne može ti niko tačno reći. Probaj ... ne znam pola dal da rokneš odam pa vidi kako izgleda. Zamuti je dobro i namaži negde malo pa sačekaj da se osuši. Pošto će mokra imati tamniju nijansu nego suva. I sad ne znam kolko da sipaš možda je i pola mnogo sve zavisi koju nijansu hoćeš ... Možda sa trećinom kreni pa posle dodaj ako hoćeš tamnije.
 
Ako stavis podlogu 1=1 mozes i belom da okrecis poludisperzijom,a za zidove ako hoces vodoperivu boju stavljas pola pola disperzije i poludisperzije i mozes da operes zid ali nista bez podloge

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh