Limarsko-Farbarski radovi

Uzmi neki auto reparatur ako neces da se zezas sa akrilnim bojama!
 
Pozdrav ljudi ! IMT 542 stari tip sa kabinom, kolko litar farba treba, komplet remont ?
 
Crvene negde oko od 2l a sive oko 2 - 2.5l
prajmera ili osnovne farbe (sve zavisi sta ces koristiti) treba negde odko 5l (koliko se secam).
 
ako bi neko znao da mi pomogne pri odabiru boje za farbanje pleksigasa,bio bih mu jako zahvalan.............
 
Procita celu temu i nikako da zakljucim,da li je Pitura dugotrajnija i sjajnija u odnosu na bilo koju uljanu boju?
 
Iz iskustva, ta piturin farba mi je nekako loša. Nisam gledao dugotrajnost. Samo znam da sam je jednom uzeo (imt sivu i crvenu)otvorio, pogledao, testirao na pločici, sačekao da se osuši, zatvorio i ostavio za farbanje nečeg drugog. Crvena je nekako tanka i jako svetla. Previše vuče na narandžastu, možda bi odgovarala za neki stariji 560 ili tako nešto. Siva vuče nekako na zelenu pa mu dođe malko tamnija od vojne zelene.
Dobro, svako ima svoj ukus...
Meni lično se pokazala kao loša u smislu nijanse. Nisam probavao sivu i plavu za rakovice jer sam bio poučen prethodnim iskustvom sa imt bojama.
Ko kako voli neka farba
 
Prosle godine sam farbao 533 isto se kolebao i na kraju uradio ga akrilnom Mipa,koja po meni nista nije bolja u odnosu na nekadasnju Dugaluks,ali je sad problem sto mi treba za kombajn preko 20.kg pa gledam sta je bolje u odnosu Piture ili uljane...izgleda da ce doci neka bolja uljana pa sta mu bude kroz neku godinu.
 
Ta Pitura je malo odmakla od nitro emajla...daleko je to od auto laka
Možda je za kombajn i bolja neka kvalitetnija uljana boja
Mada kombajn za neku dobru boju treba dobro i pripremiti jer može izgledati sa dobrom bojom a lošom pripremom mnogo loše....
 
Zasto ja imam lose iskustvo sa bojama Du Pont kod farbanja motocikla.Podloga,metalik crvena boja i lak,sve navodno kvalitet a u stvari nije.Ima li neka posebna caka kod farbanja npr. da mora na pecenje ili je neka podvala u boji???
 
Nazad
Vrh