LG hibridi kukuruza i suncokreta

U ovoj temi o LG malo nedostaje slika , nikako da neko postavi slike semena pa da malo bacimo pogled u vreću :osmeh:
 
Ja cu ove godine prvi put sejati 35- 35 po katalogu treba sejati od 19 do 21 cm
 
Ja sam posejao 40 kj suncokreta 56.65 na 21,5,sad neznam da li sam zajebao stvar da nije pregusto?Prosle god sam ga sejao na 23,5 i bio odlican,mada dok sam sejao barolo isao je na 20 cm i uvek je bilo oko 2t/kj.
 
Ja sam posejao 40 kj suncokreta 56.65 na 21,5,sad neznam da li sam zajebao stvar da nije pregusto?Prosle god sam ga sejao na 23,5 i bio odlican,mada dok sam sejao barolo isao je na 20 cm i uvek je bilo oko 2t/kj.
Ja sam prosle godine sejao na 18-19 cm po savetu njihovog promotera.Bila je ogledna parcela.I ove godine idem na isti razmak.Prihrana 100 kg ureae po kj
 
kako da ne ja sam išo po Pončo čak do Bečeja nadam se daće opravdati očekivanja mislim daga sejem na 23.5 jel nije gusto?
E,Boga ti.....ko ti je bio veza za seme u N.Becej?(A ne Becej) :ppozdrav:
Ako ces za cardak,Poncho,po meni mozes i na 24cm....mislim,na tebi je...... pozzzz

---------- Poruka napisana u 22:47 ---------- Prethodna poruka je at 22:45 ----------

U ovoj temi o LG malo nedostaje slika , nikako da neko postavi slike semena pa da malo bacimo pogled u vreću :osmeh:
U pravu si.....moramo se potruditi.... :ppozdrav:
 
Poncho je odlican hibrid,zaista ali ja ga ne sejem iskljucivo iz jednog razloga.Berbu sam poceo sa blizu 30% vlage i retko koji klip nije na vrhu falilo neko zrno.Ne znam zasto,klipovi krupni,zrno duboko,super je sve...Moguce da ispusta brzo vlagu pa mu vrh uvek ima nizu vlagu,ali tuluzina bila gotovo zelena kada sam ga brao...Ako neko ima slicno iskustvo neka prenese,ne verujem da sam jedini!
 
Poncho je odlican hibrid,zaista ali ja ga ne sejem iskljucivo iz jednog razloga.Berbu sam poceo sa blizu 30% vlage i retko koji klip nije na vrhu falilo neko zrno.Ne znam zasto,klipovi krupni,zrno duboko,super je sve...Moguce da ispusta brzo vlagu pa mu vrh uvek ima nizu vlagu,ali tuluzina bila gotovo zelena kada sam ga brao...Ako neko ima slicno iskustvo neka prenese,ne verujem da sam jedini!
MOzda zavisi od godine......ali,koliko ja znam,oni sto su ga brali na vreme,ne zale se,a koji su zakasnili,malo im se krunio(osipao)..... :sta:
 
E,Boga ti.....ko ti je bio veza za seme u N.Becej?(A ne Becej) :ppozdrav:
Ako ces za cardak,Poncho,po meni mozes i na 24cm....mislim,na tebi je...... pozzzz

---------- Poruka napisana u 22:47 ---------- Prethodna poruka je at 22:45 ----------


U pravu si.....moramo se potruditi.... :ppozdrav:
Nemam pojma koje bio valjda Farmer bob:bravo::ppozdrav:sutra krećem sa setvom pošto mije traktor bio u kvaru
 
Prvi put sejem LG hibride suncokreta ,u pitanju je 56.65 M. Iznenadio sam se kad sam otvorio vreću,dorada dosta slaba,ima "ofarbanih" primesa.
Trebao je da bude mini ogled ,on i kondi , ali smo načinili grešku u razmaku pa je posejan na 18 cm.Da li ga je neko sejao na ovakvo rastojanje ?
 
Prosle godine sejan 5665 na 22 cm sklop odlican,lepo i ujednaceno nikao ali prinos nismo mogli tacno da izmerimo jer nas je potukao grad,na najboljoj parceli 1200kg/kj
Stablo bilo prilicno nisko a glava krupna
29ut5j8.jpg
ofa5ia.jpg
 
Poslednja izmena:
Prvi put sejem LG hibride suncokreta ,u pitanju je 56.65 M. Iznenadio sam se kad sam otvorio vreću,dorada dosta slaba,ima "ofarbanih" primesa.
Trebao je da bude mini ogled ,on i kondi , ali smo načinili grešku u razmaku pa je posejan na 18 cm.Da li ga je neko sejao na ovakvo rastojanje ?
Bez brige ja sam prosle godine sejao na 18-19 cm rod vise nego odlican preko 23 metra po jutru,tako da samo opusteno!Pozdrav
 
I kod mene je bilo malo primesa,ali nije strasno,a posto su me zajebali za seme soje(nije stiglo),dokupio sam jos 2 vrece 56.35,i iznenadio se koliko je krupno seme,jedva 150000 biljaka stane u vrecu.
 
LG 33.95,ali slika od pre 7 dana
my-nokia-005.jpg


---------- Poruka napisana u 23:48 ---------- Prethodna poruka je at 23:46 ----------

Agrister
my-nokia-011.jpg


---------- Poruka napisana u 23:49 ---------- Prethodna poruka je at 23:48 ----------

Agrister 
my-nokia-011.jpg


---------- Poruka napisana u 23:52 ---------- Prethodna poruka je at 23:49 ----------

LG 56.35
my-nokia-004.jpg
 
Nazad
Vrh