Leska - opšta tema

Evo narode, ja malo bio vredan danas... orezao red i po za dva sata (oko 50 biljaka). Lepo odrvenile, proredjena sredina, valjda je to tako dobro. Da ne dužim priču, idu slike dva žbuna pre i posle orezivanja i na poslednjoj je zbun prepun cveta....

Ako neko ima sugestiju, kritiku ili eventualno pohvalu - pucajte...

Pozz

78ca335a7c800e2aaf32dd403b34a5f2.jpg
aa0806ba9c9ca77c376ab3161dabb96e.jpg
9d03e52aa19ef0b8d497d8a2b1ea8587.jpg
59ac35b64b9a6be9f5a02092bbdf25a7.jpg
ecc91039a772ec014d78310388b6788b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav
Tvoji žbunovi lepo izgledaju
Ja sam kod mojih ostavljao nisko prve bočne grane pa kasnije u devetoj vegetaciji muka živa oko obrade
Ne bi trebalo po mom iskustvu oatavljati ništa ispod 50-60cm visine

Poslato sa SLA-L22 pomoću Tapatoka
 
Lepo ste vi to oblikovali. Od 6 lesnikara sto prskam mrtva trka da li je bolje kod S.T. iz Stapara ili kod Z.P. iz Sombora. Ako mi se jave imam volju da okacim slike iz njihovih zasada. Skolski primeri dobrog vocnjaka kod oba zasada.
 
E, zaboravih da napišem... sto se tiče okupljanja da nadjemo neku geometrijsku sredinu zainteresovanih za skup pa da ga sami neformalno napravimo. Fiksiramo datum, npr: 08.02.2020. I ko je zainteresovan kaže u poruci: dolazim iz Mladenovca (kao ja npr). Prijave do 25.01.2020. kada odredjujemo sve lokacije na karti i broj ljudi iz svakog pravca i nadjemo sredinu aritmetički (ako je 1 iz Nisa a 6 iz Novog Sada onda je logicnije da budemo 1/7 udaljeni od NS a 6/7 od NI).... to mi je ideja.... nadjemo neko kafance, ko ljudi, jeftino a korektno po preporuci znalaca i eto razgovora.

Ja se odmah prijavljujem sa gospodjom (da i ona pobegne od kuce malo:)))).

Možemo i da se dospisujemo na poruku pa da počnem spisak:

1. Zmajurina + gospoja, mesto: Mladenovac

Sledeći dopunjavajte....



Sent from my iZmaj using Tapatalk
 
E, zaboravih da napišem... sto se tiče okupljanja da nadjemo neku geometrijsku sredinu zainteresovanih za skup pa da ga sami neformalno napravimo. Fiksiramo datum, npr: 08.02.2020. I ko je zainteresovan kaže u poruci: dolazim iz Mladenovca (kao ja npr). Prijave do 25.01.2020. kada odredjujemo sve lokacije na karti i broj ljudi iz svakog pravca i nadjemo sredinu aritmetički (ako je 1 iz Nisa a 6 iz Novog Sada onda je logicnije da budemo 1/7 udaljeni od NS a 6/7 od NI).... to mi je ideja.... nadjemo neko kafance, ko ljudi, jeftino a korektno po preporuci znalaca i eto razgovora.

Ja se odmah prijavljujem sa gospodjom (da i ona pobegne od kuce malo:)))).

Možemo i da se dospisujemo na poruku pa da počnem spisak:

1. Zmajurina + gospoja, mesto: Mladenovac

Sledeći dopunjavajte....



Sent from my iZmaj using Tapatalk
2.filip + gospodja, Beograd

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
1. Zmajurina + gospoja, mesto: Mladenovac

2. filip + gospodja, Beograd

3.

4.

5.

Da bude malo preglednije....





Sent from my iZmaj using Tapatalk
 
Nece da valja....
49fa9dd8aba9a871a77a900f82d36a39.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Sto se toga tiče, mislim Tikitak je posle godine napisao da mu se desilo da je cvetao tokom decembra, i da je ta godina bila izuzetno dobra. Takodje 06.01.2018. Godine sam obrišao lešnik, bio je u punom cvetu. 2018. je bila dobra godina, barem kod mene. Tako da nadam se da će i 2020.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Četvrta ili peta, ni sam ne znam... skoro da ih nisam tretirao uopšte, navodnjavanje s proleća završavam a nisam ih osim plavog prskao ničim... tako da sam i zadovoljan kakvi su. Spremam se da bacim malo djjbriva pre zime ovih dana i to je do proleća...

Mislim da nam sledi peta vegetacija...


Sent from my iZmaj using Tapatalk
 
Mene isto zanima iskustva clana Alaza koji ne tretira lesnike,kakav je prinos,da li ima problema sa insektima i ostalim bolestima i na koji nacin to resava.Ja vrsim redovnu zastitu i opet imam problema,najvise sa smrdibubama.
 
Nazad
Vrh