Leska - opšta tema

Atomizer Villager DM14PE,probao sam i lepo radi kao duvac lisca,medjutim u rezervoaru mora biti vode zbog pumpe visokog pritiska koja nesme raditi bez vode.Pitanje je kako iskljuciti pumpu ili je skinuti ,siguran sam da moze jer sa ovim atomizerom se dobija dodatak za razbacivanje vestackog djubriva kada se na koristi pumpa. Ako neko zna neka nam otkrije tajnu.
 
Da li se uzgaja leska kao stablo ili zbun, ona zavrsava svoj zivotni vek kao zbun. I kada se gaji kao stablo, mora da se kasnije ostavi neki izdanak za zamenu osusene grane, ili vise izdanaka za zamenu celog stabla. Na snimku se vidi od 16:20
Prava steta sto ne postoji ovakav klip na srpskom ili barem na nekom jeziku iz bivse jugoslavije, lepo je sve objasnjeno... Inace tek ovih dana mi je opalo lisce sa leske ,ima jos po koji na zbunovima... Da li je ista situacija i kod vas u zasadu? Pozdrav

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Da i kod mene je tek sada posle prvog mraza opalo lisce,mada sam ga ja vec dva puta tretirao Nordoxsom.Sada mi predstoji tarupanja lisca,to mi je predlozio Nenad(Tikitak),i naravno poslusacu ga,nemogu vise iznositi lisce iz zasada.Mozda cu samleveno lisce isprskati Unikerom,sredstvom za brze truljenje zetvenih ostataka,sve zavisi od vremena.
 
Da i kod mene je tek sada posle prvog mraza opalo lisce,mada sam ga ja vec dva puta tretirao Nordoxsom.Sada mi predstoji tarupanja lisca,to mi je predlozio Nenad(Tikitak),i naravno poslusacu ga,nemogu vise iznositi lisce iz zasada.Mozda cu samleveno lisce isprskati Unikerom,sredstvom za brze truljenje zetvenih ostataka,sve zavisi od vremena.
Ja sam prosao motokultivatorom,isprskao danas plavim uljem i polako cekam kraj februara da nastavim u novoj vegetaciji. Pozdrav

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Ja oprskao na plavo pre par nedelja i čekam kada da orezem... stalno nešto izleti da je preče, ali računam imam fore do proleća...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ima neko savetovanje uzgajivača leske preko zime ?
Koliko ja znam a nov sam u ovome, tek mi je druga godina sa leskom, odraditi plavo prskanje pred zimu,tj kada otpadne 2/3 lista a da temperatura bude iznad 7C . Okopati oko njih,i proci frezom. Ja sam naprimer zastitio gradjevinskom mrezicom sadnice jer su jos male,zbog zeceva koji imaju obicaj kada padne sneg da gricka mlade sadnice.. i to je to ceka se prolece... Do kraja februra ste mirni. Ako neko ima iskusniji nesto da doda ili da me ispravi.pozdrav

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Mislio sam na neki edukativni skup , nešto kao prezentacija ili slično
Iskreno i ja sam to pitao pre par meseci, bilo kakav skup sto se tice leske ali nisam dobio odgovor,niti sam uspeo bolje da se raspitam.. pa sam vam samo napisao sta i kako otprilike..ako neko sazna da ima neki skup voleo bih da napise mesto i vreme..

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Nece da valja....
49fa9dd8aba9a871a77a900f82d36a39.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, pocinje.... Na zalost ne prija mu ovo vreme, a rese tvrde kao kamen.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene nema cvijeta. Imao sam takv slučaj prije koju godinu , da cvjeta u decembru, i obilježio sam oko 60 cvjetova. Ni na jednom kasnije nije bilo ploda. Isto su rese bile tvrde. I ja bi rekao neće da valja.
 
Mogu reći da se nalazimo svi u istoj situaciji ali kako vidim da cveta to nije dobro a kao što mnogi govore klima se menja ili bolje reći klima ili priroda se otela kontroli.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh