Leptir admiral i štete koje pravi u soji

Kod mene ima puuuno. Bio juče da špartam, zamalo me nije strefilo. Na svakoj soji ima barem jedna gusenica. Užas. Samo mi nije jasno , kod mene su gusenice zelene, nisu crne kako pišete.
 
Poslednja izmena:
Prskao sam juče sa Fastakom. Danas ću obići da pregledam kako je delovao. Inače mi je napao najviše sortu Valjevku. Komšijina soja ništa a moja Valjevka uništena.
 
Evo sranja koje su mi napravile u soji gusenice Admiral leptira.

ojf77q.jpg


10hpw8i.jpg


2e1uomx.jpg


 
Čime si tretirao ?

Nego u mom kraju ko god je imao živicu od šimšira (mi tako zovemo one zimzelene živice ) neki crv , liči na taj , je uništio totalno , znači u regiji nema više ni jedan metar živice sve su pojeli ??

Sad će vjerovatno na soju :sta: Inače stari prskao nečim , neznam kojim insekticidom čim je primjetio i nije im ništa bilo nastavili su ?? ( možda megatrinom to smo imali u šupi )
 
Kod nas ina ali to je neznatno,sto ne znaci da nece biti narednih godina,ove god sam primetio da su krompirove zlatice isle malo na soju.
 
Čime si tretirao ?

Nego u mom kraju ko god je imao živicu od šimšira (mi tako zovemo one zimzelene živice ) neki crv , liči na taj , je uništio totalno , znači u regiji nema više ni jedan metar živice sve su pojeli ??

Sad će vjerovatno na soju :sta: Inače stari prskao nečim , neznam kojim insekticidom čim je primjetio i nije im ništa bilo nastavili su ?? ( možda megatrinom to smo imali u šupi )

I kod nas ista priča neka zelena gusencia,svi šimširi uništeni,komšija se iz hobija bavi time voli kao lepo dvorište,eno svi šimširi mu uništeni,prsako više puta ne vredi.
 
Ja sad cujem prvi put za ovo. Pogledao sam celu temu, vidim da se spominje zadnji put pre 10 godina na ovom terenu, sta se desilo tada, kakva je situacija bila do vrsidbe, predpostavljam da nisu svi prskali?
 
Било их је пре пар година тамо 2015 или 2016 бушиле су гусенице и јеле лишће. Углавном прве настрадају бујније и раније соје .Напади иду по етапама има више генерација тих гусеница некад мање некад више.
 
Nazad
Vrh