Lemken

Nije to nikakav nedostatak , da se zemlja ne zadrzava trosilo bi ti glavnu dasku , jer na plugovima koji su orali jako puno ta trougao ili grudi daske strada i on se mjenja i mora biti sa spoju sa daskom deo milimetra visi , iza se podbacuju filcani podlosci , da ne pukne jer je jako tvrd a i da se visina namjesti u odnosu na dasku.
Nisi razumeo. On ne lepi na grudi daske nego kontura daske ne prati grudi. Mrzime ici da uslikam na cega mislim. Darko je razumeo i ima isto zapazanje kao i ja.

@aca74
Na sredini mi se zadrzava kada orem izuzetno laku zemlju. Ko ima u Lugovu to izgleda ovako
https://postimg.cc/7bRFq2qP][/url]
Izuzetno laka zemlja. Potrosnja 10l/kj i traktor ne oseti.
 
Zeljko mislimo na jedan detalj na dasci ne na klasicno lepljenje. Uslikcu kad budem isao pa ce biti jasnije.
 
Kod stelovanja lemkena jel to normalno da meni ona dva srafa za nagib su skoro oba do kraja zavrnuta. Buni me jer kad idem putem pa kako moj plug stoji ukrivo a drugima to nekako manje stoji ukrivo

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sto vise "ukrivo" stoji van brazde to je vise podesen za dublje oranje. Steluj ga kad ga nateras u brazdu pusti nekoliko metara na zeljenoj dubini pa pogledaj iza bice ti verovatno nagnut na neorano tj. nece biti vodoravan.
 
Što se snage traktora tiče u Agrovojvodini kažu 130 KS, u Almeksu 160. Verovatnije je ovo prvo, moj traktor ima nešto više konja (od 130), moraće da istrpi. Drugar ima isti plug sa rešetkastim daskama, dosta lepo radi i teoretski bi trebalo da pruža manji otpor i da se lakše vuče. Zato je izbor pao na rešetkasti dasku.
 
Koja je tezina pluga ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh