Lemken

Aco posto je taj plug?
Placen je 9300 e plus pdv 2+1.
Bio sam uporan i nisam hteo da skidam pretplužnjake da bih daske uribao, a prvo orao strnjike. Lepilo je, na svaki kraj njive skidao zemlju. Ali i tako je oranje bilo solidno složeno. Kada se malo uribalo, išlo je bolje, a kada se totalno farba skinula, onda je bilo lepota od slaganja brazda. Kao more je njiva. U ritu, gde je straota za oranje sasvim lepo je složio zemlju, prevrnuta brazda. Ja sam oduševljen, ovako lepo oranje nikada nisam imao. Mnogo je lepše i brže oranje sa obrtačem.
 
Poslednja izmena:
Znamo svi da je sa mnogo lakše lepše i brže oranje sa prevratečem. Raspitivao se ja za mog fergu da nabavim neki dvobrazni obrtač za njega i nema, svi me nešto gledaju u čudu. Nisam još pitao Radoslava, da li on ima nekih informacija po ovom pitanju.
 
Aco Raiću, kako nema? Imaš na kupujem prodajem dvobrazni obrtač za fergusona, u Bečeju čovek prodaje, oko 800e. Odreši kesu da budeš glavni baja u selu.
 
Ovi noviji su malo drugaciji dosta vece table na plugovima,taj noviji nema sanse moj rusvaj ni da podigne a kamo li da ore

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
1028kg je pisalo kad sam ga kupio. Arma to moze da digne i nosi ali dugorocno 3br takav plug bi slomio turcina. Sa 2br ide dobro.
 
1028kg je pisalo kad sam ga kupio. Arma to moze da digne i nosi ali dugorocno 3br takav plug bi slomio turcina. Sa 2br ide dobro.
Puno bi bili 3 armi posto tvoje table bas bas velike. Na mome table B25B i dosta su manje nego tvoje. A tako niko te ne juri da moras sto pre a cuvas traktor. Da uzmes moj plug bez problema bi isao sa 3 brazde

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Za prethodna dva posta
Ako rešite jednog dana da kupite nov zapadno evropski plug, sami će te uvideti razliku
 
Bez ljutnje, razlika između opal 80 i europal 5 ili za prethodni post rabewerk-a i rabe albatrosa su velike, itd...
 
Da gabarita u svakom pogledu, od dimenzija grede, dimenzija glave, oblika, veličine i štelovanja predplužnjaka, cilindra i kocke(dva creva), veličine i štelovanja disk. crtala, klirens i rastojanja i što je najvažnije oblika i veličine dasaka koje sada bez problema zaorava ju i najveću masu do 35cm i širine do 53-54cm i( to bez prethodnog tanjiranja) , sve to utiče na kvalitet i lakoću rada
 
Kao prvo europal sa mojim rusem nema sanse da radim, sa opalom orem isto bez da tanjiram. Ima moj kum europal i bio sam sa njim kad je orao pa nije neka razlika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh