Lekovito bilje u narodnoj medicini

za a2afrika molim te posalji mi ponovo meil imala sam ga a sad neznam gde sam upisala ,bili u bolnici pa se zagubilo pozzz p.s.vec sam se uzivela dok si opisivala kako je kod vas,ja sam inace veliki zaljubljenik u more i toplije krajeve,zivotni mi je san da zivim negde na moru
 
Nije stiglo nista, ako si poslala sad zna da kasni nekad i po sat vremena, nemam fb i sa ovim se jedva snalazim, probaj ponovo, kolko vidim tacno sam ti napisala meil.
 
dobro jutro dobila sam slike,zanimljivo.samo nekontam koja ti je cerka jel ona sa tamnilom kovrdzavom kosom ili ona krupnija saduzom kovrdzavom kosom?pozzz
p.s. slike cu ti poslati kad muz dodje jer neznam jos uvek,pa ce mi pokazati
 
Dobro jutro, te dve cure na slikama su moje cerke, Milica je starija ali je mala i sitna ima kratku kosu, a Ljubica je mladja ali krupnija i ridja je, Ljubica ima 15 ipo godina..
 
aha a onaj momak to sin?

---------- Poruka napisana u 07:36 ---------- Prethodna poruka je at 07:36 ----------

ok izvinjavam se
 
Najbolji ti je lipov med, umiruje kasalj, ali moras biti uprna svako jutro naste po kasicicu sa mlakom vodom, prvo malo mlake vode pa med... i caj od lipe je dobar, ali imas dve vrste lipe, prva cveta polovinom juna, i caj od nje je svetliji i ubalavi se kad stoji malo duze i ohladi se, druga vrsta lipe cveta kasnije, caj je tamniji i ne balavi se ,ova prva sto cveta je bolja za kasalj i astmu. Eto to sam se sada setila, kad si to pomenula..
 
Hvala.Cudno mi to mali u bolnici kad se disanje stabilizovalo i nije imo kasalj cim smo kuci dosli evo od prvog dana samo kasljuca ali po ko zna kolko puta u minutu.Vec mi na zivce ide.Kad smo pre bolnice bili pedijatru on kaze da je to njemu navika.Ispadne kaslje tako bezveze.Svasta pa sto u bolnici nije tako kasljo vec opet cim kuci dodjem.Razmisljam posto ima alergiju na grinje eto tepih izbacen,jedino zavesa ima ali i nju bih izbacila kad ugradimo moderniji prozor.Kontam pa ja moram svaki dan udarati glanc da ne bi kasljo ili sta vec.A imam mnogo jos poslova kuci tako da neznam odakle vreme da iskopam da sve postignem.muz kupo neko sredstvo kojim isprica lezaje da ubije grinje e sad kolko je to dobro.
 
Sta ti mislis da u bolnici nema grinja, tamo samo krokodili sto nemaju po krevetima, mozda hoce da privuce paznju samo, prati ga malo kad se to nadrazajno kasljanje najvise ispoljava, ako se zaigra i ne cujes ga da tako intezivno radi kao recimo kad si ti u poslu pa mu ne pklanjas paznju, znaci malo folira..
 
e bas cu pratiti evo od jutros nekaslje ja ga pitam "pa kako sad ne kasljes" kaze"pa neznam"i poce kasljucati.Pitam ga "jel ti to namerno radis"kaze"ne mama tako mi dodje samo".e ajd znaj sada ispalo da sam ga samo podsetila na to pa poceo opet.Bas cu pratiti.pozz
 
Hvala.Cudno mi to mali u bolnici kad se disanje stabilizovalo i nije imo kasalj cim smo kuci dosli evo od prvog dana samo kasljuca ali po ko zna kolko puta u minutu.Vec mi na zivce ide.Kad smo pre bolnice bili pedijatru on kaze da je to njemu navika.Ispadne kaslje tako bezveze.Svasta pa sto u bolnici nije tako kasljo vec opet cim kuci dodjem.Razmisljam posto ima alergiju na grinje eto tepih izbacen,jedino zavesa ima ali i nju bih izbacila kad ugradimo moderniji prozor.Kontam pa ja moram svaki dan udarati glanc da ne bi kasljo ili sta vec.A imam mnogo jos poslova kuci tako da neznam odakle vreme da iskopam da sve postignem.muz kupo neko sredstvo kojim isprica lezaje da ubije grinje e sad kolko je to dobro.

Moja žena džogerom svaki dan čisti podove i magičnom krpom prašinu po kući, a u dnevnoj sobi imamo tepih 1.5x2 njega usisava svaki drugi dan (onaj usisivač što koristi vodu kao filter). Tu nema mnogo opcija kad je već takvo stanje, jer što više ima napada to će teže da prođe, znam da je ekstremno ali što se mora nije teško, naravno pušenje u kući je katastrofa.
 
za nikola_vuk : znam da se mora nije mi tesko samo stalno sam sa necim zauzeta i jos beba u kuci znate vec kako to ide.Sto se pusenja tice nikad nisam imala interesovanje za to,a i sama imam astmu zbog alergija na sve polene koji postoje,pa na prasinu,grinje.Jos kao dete secam se prostorija u kojoj smo boravili cesto bila puna dima jer mama mi je ortodoksni pusac.Sreca pa je moj muz prestao pusiti pre 2 godine tako da imamo srece da svi udisemo cist vazduh ako se tako moze reci.Jedino sto sam cula da taj usisivac na vodu je jako dobar pa cu ga sto pre to bolje kupiti. primera radi juce krenemo do centra posto je 7 juli Palanacka slava.Mali trckarao malo putem,kasnije primetim kasljuca opet cesto a kad smo kretali u grad nije.Sad kontam da on nesme da se umara tj.da trci tolko,ali ajd zavezite dete.Mada sam i na internetu i kojekuda citala da nema veze sto dete astmu ima,treba da zivi kao i sva normalna deca tj.slobodno bavljenje sportom preporucuju se sportovi na vodi sem ronjenja.Eto i kako sad da se ponasa kao druga deca kad cim trci vise odma kaslje,znaci nedostatak kisika.E covek nemoze biti pametan.Puno pozdrava!
 
Што се тиче усисивача ,оно ваздуха што уђе у њега мора и да изађе и при том прави вртложне ваздушне струје које подижу прашину која се налази у кући, волели ми то или не.Једини "лек"је куповина и/или преправка старог на директан усис ваздуха,па постављање УС непоље и куповина довољно дугачког усисног црева(Може да послужи и ребрасто црево за ел.инсталације)Има јефтиних кореанских варијанти 4-5000 динара с мотором 2 киловата подиже масиван вунени тепих.Ма,снађите се.Већ после пар усисавања видећете разлику.
Кад` организам осети тегобу у плућима(обично је то алергијска осетљивост на ваздух,или шта друго) прво се шаље наредба да се плућне алвеоле скупе и самим тим смањи количина удахнутог ваздуха.Дете покушава да кашљем "прочисти"дисајне путеве ,напреже се и почиње да се гуши.Наравно трчи се код доктора који прописује инекције вентолина или чега другог да се прошире алвеоле и тако у круг,при чему се заборавља да плућне алвеоле услед такве "гимнастике" могу да попуцају и ето велике невоље.
Под хитно урадите тестове на алергију и одмах ћете знати на чему сте(пробе производи фирма Рош).Могу да се купе у слободној продаји у ЕУ.

Избаците из куће сав "савремени"намештај од иверице и сличних материјала, код њих је везивни лепак толуол и изотолуол од чега и здрави људи имају дисајне и друге тегобе.

Под хитно промените животну средину,негде на 4-600 метара надморске висине ,даље од пута,где скоро да нема јесењих зимских и пролећних магли.Исхрана органског порекла.И, немрдајте одатле бар 5 година.
Све ово што сам написао је животно искуство.
 
Za Deda Lala:Sve je ovo lepo sto ste napisali.Svidja mi se i zivot bukvalno u prirodi ali takav zivot odgovara starijima tj.ljudima u penziji i bez obaveza.Mi smo prosle godine kupili kucu na kredit,tako da je otplacujemo a i stalan posao je tu.Znaci gde si tu si i bori se kako znas.Mali ima alergiju samo na grinje,a ovih dana kako postalo vetrovito krenula malo i kijavica.Tako da razmisljam da ponovo odradimo test da nije slucajno sad i na polen alergican.Na godinu cemo na more ako Bog da ove ne jer bebu imamo pa taman da malo stane na noge bice lakse.Hvala vam od srca na savetu!Pozdrav!
 
Nazad
Vrh