Lav ili Jelen, a možda nešto treće pitanje je sad ?

Meni je prijatnija hladnoća piva iz bunarskog hlađenja..
Hmmm. Pitam se kako očistiti bunar? Znam da se baca kreč zbog dezinfekcije, ali jel ima neki proces kako se to radi + čišćenje od raznih fizičkih nečistoća koje su tokom godina pale unutra?
Manje više za pivo nego čuo sam da šunka može da se čuva tokom leta negde iznad nivoa vode??
 
Убаци се црево од компресора да стално дува док сте у бунару. Негде ми је у глави податак све преко 3 метра је критично, може доћи до накупљања угљен моноксида.
 
Ljudi su nosili upaljenu svecu sa sobom, gde se ugasi sveca tu je kriticno.
Kod nas vec to nema ko vise da radi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hmmm. Pitam se kako očistiti bunar? Znam da se baca kreč zbog dezinfekcije, ali jel ima neki proces kako se to radi + čišćenje od raznih fizičkih nečistoća koje su tokom godina pale unutra?
Manje više za pivo nego čuo sam da šunka može da se čuva tokom leta negde iznad nivoa vode??
Kreč završava posao ako ima trunja i algi,ako je nešto krupno onda mora da se silazi ko sme :D Što se tiče kreča ubaciš negašen kreč i to je sve,reakcija ubije alge jer ostanu bez kiseonika a trunje povuče na dno.Nakon toga ako misliš da koristiš vodu,obavezno na analizu.
 
ako je nešto krupno onda mora da se silazi ko sme :D

Da pozovem ovog čiču? :LOL::LOL::LOL:

U suštini ne treba mi bunar da pijem vodu . Imam bunare sa velikom dobinom i cevi za koje navodno kažu da voda nije za piće jer ovde kod nas ima ARSENA!!!:oops: Inače ko kod je nosio voda na analizu utvrdjeno da je količina arsena tolika da moraš piti 20l vode dnevno nekih 100 godina kako bi eventalno postalo opasniost i kancoregeno. Bez obzira na činjenice većina ljudi u selu kupuje vodu. Delom što veruju u propagandu za prodaju flaširane vode, a delom što su mnogi pogasili svoje hidrofore, bunare, ručne pumpe... Meni je i dalje najbolja voda kad jer dobro izpumpam na tetkinoj pumpi i nema to mnogo veze sa nostalgijom. Jednostavno , tako je. I sad dodje mangup i kaže "Ta vaša vojvodjanska voda koju pijete 300+ godina ne valja ništa, otrovaćete se, dobićete rak... Nego kupite vi ovu našu vodu, ona je zdrava, puna minerala i od nje vame se i život i još ponešto produži za 10"
Mislim, ja jesam čovek koji podržava nauku, verujem u savremena otkrića i nisam neko ko misli "Ako je bilo dobro za mog babu, dobro je i za mene". Da je tako sad bi orao sa konjima i ko zna šta još. Ipak ovo što se vode tiče nema nikakvu naučno utemljenu činjenicu da je podrži. (sem toga da je arsenik otrovan i kancerogen, ali niko ne pominje količine koje su apsolutno zanemarljive) Čista propaganda koja se sprovodi na svetskom nivou gde se forsira činjenica da je jedina dobar voda flaširana. Milijarde se vrte oko toga tako da ne mogu da im verujem reč što kažu.

Inače taj bunar bi mi trebao kako bih spuštao šunke na zrenje. Negde sam pročitao da je to dobro. Prvo temeratura je dobra, drugo vlažnost je dobra tako da šunka ne može da se presuši (oslov da bude dobro osušena pre zrenja). Nevalja ako ti šunka upadne u vodu. :)

Inače...koliko kreča bi trebalo da se ubaci? Ovo je manji bunar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh