Lamborghini

Poluge sa brzim kačenjem su dodatna opeema? Majku mu ,bas su bezobrazni. Jel sw pomocno sedište moze nakačiti na neki drugi traktor? I jel smeta reverzeru pomocno sediste i pomocnik? Na mojem jx case-u nema pomocnog a zgodno bi bilo, oce sin sa mnom a nije ovako lako. Pa bi ugradio ako moze, ili da se menja traktor, pa da se uzme neki sa pomocnim sedistem.
Kod svih zapadnih traktora je sve dodatna oprema mogu ti oni reci cenu za ful i ti mislis da se to sve dobija uz njega. mislim da ti je lakse i jeftinije da napravis sam posto je pomocno sediste 400e kod njih.

ne smeta ti kad imas nekod pored ni za reverzer ni ovako
 
Poslednja izmena:
Meni se svideo DF serija g. Znaci Lambo je potpuno isti. Malo mi je cudno da je sve nabrojano dodatna oprema. A sve to imam na traktoru starom 20 godina. Logicnije bi mi bilo da su bar poluge za brzo kacenje i svetla u osnovnom paketu. Ali avaj bukvalno se dobija klot verzija pa dodaj sta fali.
potpuno je isti cak i servis mu rade iz agrostadt-a, sve ti je dodatna oprema, za onu najjeftiniju cenu ti se dobija klima, poteznica i petostepeni menjac, a ostalo sve doplacujes. ima on po dva setla napred i nazad u toj najjeftinijoj ceni.
 
Znači na osnovnu cenu od 30-32.000 evra + pdv ide oprema, i to onda košta oko 38.000 sa pdv? Račun'o sam napamet.
Šteta što nema elektro reverzer... Znam da je i ovo što ima sasvim pristojno rešenje (sinhro mehanički) ali eto, meni, jedino je to zamerka. Inače traktor mi se sviđa i trebalo bi mi tako nešto, ali jbg, džaba planiram kad se uvek nešto drugo iskundači.....
 
Mislim da i el reverzer ide kao dodatna oprema, bar su mi za DF rekli kad sam pitao na sajmu prosle godine.

Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Milose kada bacas vestacko djubrivo i kada prskas da li koristis uske gume.

Ako sad preko zime budes imao slobodnog vremena probaj sam polako napraviti sediste ili probaj naci na netu gotovo pomocno sediste.
kupio sam uzane felne bez guma, ali je kasno stigao pa je proslo medjuredno prskanje, spartanje i bacanje djubriva. na prolece cu mu kupiti nove uzane gume i montirati na njega.
 
Znači na osnovnu cenu od 30-32.000 evra + pdv ide oprema, i to onda košta oko 38.000 sa pdv? Račun'o sam napamet.
Šteta što nema elektro reverzer... Znam da je i ovo što ima sasvim pristojno rešenje (sinhro mehanički) ali eto, meni, jedino je to zamerka. Inače traktor mi se sviđa i trebalo bi mi tako nešto, ali jbg, džaba planiram kad se uvek nešto drugo iskundači.....
zavisi od oprema sta ti treba, ja ono sve sto sam uzeo izaslo je 2000e tako da je bio 38.500e sa pdv-om. za te pare mislim da se tesko moze naci takav kvalite i ta cena.
 
Poluge sa brzim kačenjem su dodatna opeema? Majku mu ,bas su bezobrazni. Jel sw pomocno sedište moze nakačiti na neki drugi traktor? I jel smeta reverzeru pomocno sediste i pomocnik? Na mojem jx case-u nema pomocnog a zgodno bi bilo, oce sin sa mnom a nije ovako lako. Pa bi ugradio ako moze, ili da se menja traktor, pa da se uzme neki sa pomocnim sedistem.
Eno sad sam sam video na dobroj zemlju jedan prodaje polovna ima celu gomilu
 
Zlatko Balog prodaje.Sigurno nije jeftino.
Ja imam u hurlimanu pomocno samo na njega odrasli covek tesko moze da sedi a ako stavis dete onda udara glavom redovno u staklo.Inace je traktor registovan sa 2 sedista
 
Klasik je druze ima mehanicki reverzer sa leve strane stoji, vozio sam od brata sa elektro reverzerom nista specijalno nije bolji jer u 90% slucajeva stanes na kvacilo, a kod mehanickog kad stanes na kvacilo i on ide jos malo napred mozes slobodno da ga presaltas u rikverc nista ne krci i ne cuje se.

U kabini je extra tih odmoris se dok radis, vecinu poslova radim do 1500 obrtaja, muziku stavim na tek da se cuje i stvarno budem odmoran posle rada celog dana.

Max. brzina mu je oko 42km/h

Manjac mu je isto klasican 5 glavnih brzina i 4 na reduktoru to je sve za napred plus sve za nazad. Nema na dugme, sa tim na dugme bi se dobila malo veca brzina, tipa kad ne moze drugom da ide ti ides prvom ali na dugme ga malo ubrzas, ali to nije presudno razlika je oko 1km/h

stim da kad imas menjac na dugme max. brzina ti se dobija vec na 1900 obrtaja motora dok kod mene traba da ides preko 2000. ali i to ti nije toliko vazno jer su putevi losi i nema ogibljene prednjeg mosta tako da ja idem na 1600 obrtaja oko 30km/h sto je sasvim dovoljno za nase puteve.
Koliko km/h je najsporija brzina?
 
Šta mislite za nov oko 80ks DF, Labo ili Same. Ne sviđaju mi se ovi troklipci a DF ima od 80 sa 4 klipa. I oprema je muka šta uzeti a šta ne. Razmišljao sam da ipak to bude
- uključenje kardana spolja (zbog cisterne)
- komande polugama (sve manje je pomoći)
- polovljenje brzina (da kad se uguši ide malo sporija)
- sedište ?
Šta da se ne izostavi. Vidim reverzer i jedan i drugi rade sa kvačilom samo el. malo lakše...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Djjova, ovo uključenje kardana je možda trik, ako imate priliku pogledajte ispod zadnjih blatobrana da li idu žice i slobodni konektori. Na mojem Hurlimanu xa86 je povučena instalacija za uključivanje i samo sam trebao staviti prekidač.
 
Djjova, ovo uključenje kardana je možda trik, ako imate priliku pogledajte ispod zadnjih blatobrana da li idu žice i slobodni konektori. Na mojem Hurlimanu xa86 je povučena instalacija za uključivanje i samo sam trebao staviti prekidač.
Sutra baš idem da pogledam šta se nudi i pogledaću ima li konektora.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Mi smo isto razmišljali o tom polovljenju brzina za lamba, doduše od 100 ks. Na kraju nismo uzeli, nije ni bilo potrebe, prvom brzinom povuče dve pune zmajevke kukuruza, bez gasa. Za sad uzeli samo vazdušno sedište i kompresor.
 
Mi smo isto razmišljali o tom polovljenju brzina za lamba, doduše od 100 ks. Na kraju nismo uzeli, nije ni bilo potrebe, prvom brzinom povuče dve pune zmajevke kukuruza, bez gasa. Za sad uzeli samo vazdušno sedište i kompresor.
Ma kakvo polovljene brzina kad sam otišao da pogledam traktor koji ima mogućnost nadogradnje košta 8 ili 12 hiljada više početno plus šta hoćeš. Ova "socijalna" varijanta DF 4080.4 i Labo Strikje 80 sa gumama ko 558. košta 28 + PDV. Jedan nešto ima drugi nema i obrnuto. Npr DF ima mehanički blokirač koji u garanciji ne smem da adaptiram na vazduh. prednja vuča na ručno uključenje. Konkretni primerak koji sam vozio nije hteo da je isključi!!! Ima ublaživač hidraulike a Lambo nema. Lambo ima elektronsku blokadu i 4 vuče i blokadu gasa brzo kačenje, ali ima tri klipa i čuje se da fali jedan kao i garanciju od JEDNE godine. Oba traktora su TURSKE proizvodnje i sada je sve pod znakom pitanja. možda Arma trak i nije tako loš izbor....
 
Djova armatrac 854 uopste nije loš izbor.
Bolji je na pairu i u opremi. Nervira me taj bezobrazluk da jedan može sa blokiračem na dugme a drugi ne itd. Tačno prave budale od nas. Armu samo moram da probam kakva je buka. To me brine.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh