KWS hibridi

Ja godinama sejem 3381 i bio je uvek dobar. Prosle godine ga zamenim sa Krabasom, nije ni on bio los ali je 3381 bolji.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav. Pošto ove godine planiram za silažu kws mikado,zanima me koja je on fao grupa ,pošto na sajtu kws Srbija stjoji da je fao 550,a na kws Hrvatska fao 620?
 
Ne da kazu vec jeste smrt. 2kj smo brali ceo dan sa 221 beracem. Jako se tesko komusa i zene kad ciste izlome ruke. Rodi kao blesav, ali traktor i berac posle povece povrsine Kermesa mogu na remont.
 
Moda je bolje pitanje koji se KWS hibrid dobro bere beracem,i mene to zanima jer ga planiram za probu..Karmas,Kalimnos,Luce,Konsens itd.......???

Kermes definitivno NE,video sam kako se bere,10%zuto u prikolici a nekad ni tih 10%.Mislim da su trebali napisati na sajtu i u katalogu da taj hibrid realno nije moguce skidati beracem.On jeste dobar za cardak ali do cardaka treba mecku da rodim.
 
Kermes je smrt za berace mi smo jedne godine dva puta krljali berac i ostane nam jos nekih 14 redi naidje drug i ajde on ce to zavrsiti i on je dva puta skrsio berac na tih 14 redi,a da je rodio,rodio je bilo ga je ko gada.
Ja sam prosle godine sejao Kerbanis i samo reci hvale za njega imam jako se lako bere i komusa,a i on radja ko lud to mu je kao neko poboljsana verzija Kermesa!
 
A sta preporucujete za cardak za ovu godinu ja mislim da nece biti suse,nesto iz kasnije grupe?
6a93f9db69c13f531697fdcfb3626a1c.jpg
4dc54e6a08f5cf3a4ed7296ca5b69ca5.jpg
72b953207c7b80a85d241b55d7a2ecd9.jpg

Evo par slika Konsensa od proale godine pa odluci jel valja ili ne. Kod mene ce zauzimati 50+ % povrsina za berac. Super se lusti sa beracem.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Za kermes delim misljenje sa kolegama, mnogo se tesko bere, ali rodi bas dobro. Videcemo ove godine sa konsesom i kolumbarisom kako cu da prodjem. Na koji razmak sejati konses, zemlja je 3klasa.
 
Konsens, je strasan hibrid, jos nisam nisam cuo nekog da ga je sejao a da ima losa iskustva!Od hibrida za branje ja nisam video bolji i hibrid sa vecim potencijalom!Neprevazidjen i sto je najbitnije jako prilagodljiv razlicitim uslovima!!!
 
Bez daljeg hvaljenja istog, ali i mene je odusevio. Samo reci hvale i preporuke za njega. Davno me jedan hibrid nije odusevio tako. Da nije bilo njega morao bih da smanjujem stocni fond,ovako sam ubacio jos par bika.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Nazad
Vrh