Kverneland plugovi

A bome puno ovisi i do zemlje...

Kupio jednobraznjak 16" LEMIND, a on nema rucku za stelanje, vec moras odvrnuti 4 matice i kontramatice (8komada) zakrenuti osovinu i ponovno dotegnuti... na SVAKOJ njivi se drugacije gad ponasa... Nisam ga prestelavao, nego sam orao kako ide, ko ga yebe. Kolega Marko hurlimann mi poklonio osovinu i nosac s IMT pluga, te sam ga poceo prepravljati da ima rucku i sad ce to biti pravi plug...

Ima milijun kombinacija za svaki prikljucak, i svatko treba otkriti svoju ;)
 
Koliko shvatam oboje ste u pravu za kacenje toplinga.Ako traktor ima plivajuci polozaj koji impulse za regulaciju dubine dobiva preko toplinga /IMT , MTZ / tada topling treba kaciti u stabilnu rupu.Ako impulse dobiva preko poluga hidraulika i jos plug ima tocak tada je bolje u slicovanu rupu zakaciti topling .
 
cek sad kako kaciti ako je na plivajucem polozaju a a na plugu ima 3 rupe i na traktoru ima 3 rupe za kacenje ??
 
Nisanis TOP-LINK da puca malo iza prednjih tockova:

Pogledaj ovo, bit ce ti jasnije:
[youtube]ALCb2tBkDAo[/youtube]
 
Dragane Na MTZ 820 ako stavis topling u gornju rupu hidraulik ce brzo reogovati i nece imati veliku dubinu.Ako stavis u doljnu rupu hidraulik /plivajuci polozaj /jako sporo reaguje i ima vecu dubinu.Ja teram uglavnom na srednju rupu.Sto se tice pluga nisanis rupe kako je Bobo napisao.
 
Ovih dana orem i plug se jako lepo ponasa u oranju.Teram ga na tocak i u slicovanu rupu, jedino kada do komsije izoravam ili pustam preko lakse mi je da prebacim topling u stabilnu rupu i poplicim brazdu nego da tocak stelujem.
 
Evo razlike izmedju starog i novog tipa plaza na kvernelandu.
2z6x9w3.jpg
2iw4qkl.jpg
 
Takav isti plaz sam ja imao na mom landsbergu 5x10" i nije bio dovoljno "velik" da zadrzi plug, i tek kad sam ga prosirio sam uspeo da ga nastelujem da nema kosu vucu...
 
paorpaor je napisao(la):
Evo oranje od jesenas.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W384LfhVqvw[/youtube]
Zahvat je 14 coli ,35cm po brazdi
Kako treba da bude nastelovano za tvrdu zemlju taj osigurac? Kod mene stalno izbacuje.
 
Ako mislis na autoreset oprugu ona je od klina do klina 70 cm. Klinovi se nalaze na krajevima opruga.
 
Paore ,mislim da nisi razumeo pitanje.Da li autoreset opruge mogu da se steluju u zavisnosti od tvrdoce zemljista?
 
Pa lepo rekoh, nasteliju se na 70 cm. U slucaju da su nastelovane, a i dalje iskace e onda se dodaju jos 2 lista opruge.
 
:Dzdravo svima, odavno trazim ovakvu stranicu, napokon sam tu . Sto se trobrazdnog kvernelandovog pluga tice mogu reci da sam ga ima o sa MTZ 82 85 godiste u spregi , to je tip sa ovom extra hidraulicnom polugom sa strane kao kod IMT ili Torpedo, napocetku sam imao problema jer je gubio pritisak dok taj sistem nisam izbacio. radni zahvat sam regulisao od 90 do 105 cm zavisno od uslova i dubine oranja . najbolje rezultate je kod oranja pokazivao koriscenjem tocka i plivajuceg MTZ sistema
Post je spojen: [time]1260120694[/time]
_________________________________________________
Da je zemlja najboljeg kvaliteta u Srbobranskom ataru Paor je u potpunom pravu jer je i mi u feketicu nesto imamo . Jos da dodam da je MTZ (" trebao isto oko 45 do 55 min po jutru na 30 cm samo sto mu je mana bila da je kako prazan i kao pod teretom trosio 12 lit opo satu.
 
Lokacija: nemacka

Pa ti bi mogao biti diler pa nam naci tamo nesto valjano a skoro dzabe.
Pozz... Dobro dosao.
 
sad imam jos jedno pitanje. gde mogu i ko moze da mi kaze adrese ljudi ili firmi delova za moga" starca" zetora 50 super. unapred hvala
Post je spojen: [time]1260120945[/time]
_________________________________________________
pa da vam odmach kazem kverni trobr, koristen kosta oko 1500 evra plus prevoz i ostalo
Post je spojen: [time]1260120980[/time]
_________________________________________________
govorim o prevrtacu
Post je spojen: [time]1260121129[/time]
_________________________________________________
sto se dilovanja tice tesko jer nemam vremena za to nisam siklom prilika u poljoprivredi ,jos su samo informacije iz prve ruke moguce jer mogu da se sporazumevam i mozda vise toga da doznam
 
auuu pa vi svi orete pesak kad vam trose traktori 6-8 lirata po lancu ... i josh za 40 min ... kod nas traktor od 100ks (primer torpedo jer je mali potrosac) sa 3 glave ore 1h i vishe i potrosnja mu je oko 15-16L po lancu

belorusi idu i do 20L i sa 2 glave im treba skoro sat ipo vremena

blago vama :ppozdrav:
 
Komšija ne čitaš sve,ja sa 3 brazde orem a traktor je od 120 ks.Ove godine se relativno lako oralo a potrošnja oko 14-15 lit/kj.
 
Nazad
Vrh