Kupus -- opšta tema

Ja ću ljudi ovogodišnji kalendar uramiti i čuvaću ga,jer neznam kad će ponovo biti taka dobra godina(barem meni,što se tiče povrća):osmeh:
Jel pala kakva zemlja na vecito,od zaradjenih novaca?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Vosi sta radis od povrca jos osim kupusa i karfiola?




Brokoli,beli i crni luk(pogačar)celer,paradajz,krompir i pomalo svaštarim ali samo toliko da nemoram da se jebavam sa preprodavcima,znači koliko proguta 5 pijaca nedeljno

- - - - - - - - - -

Svaka cast,karfiol je ove godine bio bingo..

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока




Ne samo karfiol,nekako mi ove godine sve stiglo u dobro vreme(osim mladog krompira)
 
Ja sam ove godine na paradajzu i kupusu i kornsonima dobar.Ostalo za razmatranje...Ali setvena struktura ostaje nepromenjiva....Igramo istu kombinaciju.
 
Kod nas u radnji 20din vec danima i slabo se prodaje, vec svi pokupovali i pokiselili.
 
Evo i mene konacno da se prikljucim ovoj temi kao mali proizvodjac na povrsini oko 2ha. Od 10-tog oktobra do 10-tog novembra glavice sam prodavao po 40 seckani po 45... Posle toga se spustilo glavice na 30 seckani na 35... Tako ide i dalje, bice ga jos 10-15dana, potraznja je super i dalje.... Najvaznije od svega je to da sam sve raskrcmio isped kuce, bez pomoci nakupaca i trgovaca,... Bice ovo verovatno godina koja ce se dugo dugo dugo pamtiti, da se od jutra kupusa posle jecma, moze kupiti Jutro prvoklasne zemlje na vecito, sto ce se u skorije vreme jako tesko ponoviti...
 
Evo i mene konacno da se prikljucim ovoj temi kao mali proizvodjac na povrsini oko 2ha. Od 10-tog oktobra do 10-tog novembra glavice sam prodavao po 40 seckani po 45... Posle toga se spustilo glavice na 30 seckani na 35... Tako ide i dalje, bice ga jos 10-15dana, potraznja je super i dalje.... Najvaznije od svega je to da sam sve raskrcmio isped kuce, bez pomoci nakupaca i trgovaca,... Bice ovo verovatno godina koja ce se dugo dugo dugo pamtiti, da se od jutra kupusa posle jecma, moze kupiti Jutro prvoklasne zemlje na vecito, sto ce se u skorije vreme jako tesko ponoviti...
Svaka ti cast ako si ispred kuce raskrcmio 80 tona kupusa.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Gde je to potraznja super? Kod nas tanko skroz. Ja imam jedno 5t potomka na njivi i gledam gde bi ga gurnuo na veliko...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Pecaroske price,potraznja dobra,kako da ne,kakva je godina bila za proizvodnju,cena nije za pohvalu.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
kolege kakva je situacija.vidim spominju se cifre u vojvodini od 20-25.kod nas je duze vreme bila 15 ali ovih dana izgleda da je totalno stalo...ostalo mi je jos jedno 4-5 tona
 
Cena je jos uvek 20-25 ali prodaja stala.Mi imamo jos oko 1.5t i gotovo

- - - - - - - - - -

20171125_141702.jpg

Juce naleteo na jedan izrod glavica ko korpa za kukuruz. Trebao sam ga ostaviti za seme:haha:
 
Nazad
Vrh