Kupina:sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku

najverovatnije nije delovalo prskanje jer bi trebalo najmanje 4 sata da ne bude kise da bi list upio u potpunosti prsknje. preporucuje se u slucajevima kada se pojavi dosta rdje da se prsce sa tilitom. nisam ga korsitio ali sam cuo da deluje na rdju..u krajnjem slucaju ponovi sa akordom jer prethodno prskanje nije delovalo..
 
Hvala.Ovo mi je prvi put da vidim rdju,do sad nisam imao problem.U poljoapoteci gde sam kupio preparate su mi rekli da je dovoljno pola sata da ne padne kisa da se list osusi i gotovo,a posto sam ubacio i NU film,da onda kisa ne moze nikako da spere hemiju.Ocigledno da su me malo z.....
Jel moze Antrakol posto je kupina na ivici da procveta?
 
taj Nu film vise necu stavljati i da mi dzaba daju. od njega prskalicu nikako da dovedem u red.zalepilo i zapusilo pumpu. jeste da su se vec pojavili cvetni pupoljci, ali ne vreujem da ce jos da cveta. treba pogledati rodnice da li slucajno nema biljnih vasi.i to su pogana stvorenja. ja danas gledao i srecom ih nisam primetio. antracol nisam koristio i nemam nekog iskustva sa njim. do sada sam sve sa akordom resavao. ove godine i naranzdaste pegavosti skoro i da nema, a prethodnih list bude prekriven narandzastim prahom.cudi me sto apsolutno niko nista ne prica u vezi cene, bas niko. trebalo bi da je to dobar znak..
 
Kod mene je samo stablo ispucalo na par centimetara od korena i ima malo zutog praha.I to nema na mnogo mesta,ali pretpostavljam da je to pocetak.u svakom slucaju vam hvala obojici.Za dva dana zavrsavam lastare pa kupujem Antrakol.

Sto se tice cene,u Lipolistu se prica da ce ove godine biti dobra cena.Do sada su pogodili za svaku godinu,jedino za proslu su omanuli,posto cena od 35-40 dinara i nije bas nesto,obzirom koliki je rod bio.
 
neka bude 60 dinara.nije to lose..jeste da bi trebalo da bude i vece jer 4 godine su propale bzv ali i 60 je odlicno naspram proslih 35. daj boze!! bar tu da se nesto konacno zaradi
 
Ako bude 60 dinara to i nije tako loše.Iz vaših usta u božije uši.Valjalo bi da se uzme neka parica.
 
e kolaga kupinaru:haha: sta si koristio? ja planiram za neikh 7 dana, a mozda i pre bas pred samo cvetanje da poprscem sa nekim insekticidom jer mi se pomalo pojavljuje biljna vas.. i to cu najverovatnije koristiti dimetogal i folijarnu prehranu.. a kasnije pehar..
 
Ja sam stavio Antrakol,Pehar i Fobos za bube,plus neki folijarni Bor.Ja naucio da prskam 15. maja i ne odustajem od toga.Inace ova kombinacija ide neposredno pred cvetanje.Kod mene na dosta pupoljaka se vide bele linije ,ali se jos ne otvara ni jedan cvet,valjda ce uskoro.Jos Dional za mesec dana i gotovo
 
za dva dana prscem samo sa dimetogal + murtonik 19x9x27 i nista vise ne dodajem.to je prvenstveno namenjeno za suzbijanje biljne vasi, a kada bude u punom cvetu mankogal + pehar + folijarno 10x54x10 i bice to ok..ne stavlja mi se sada mankogal jer sam skoro prskao sa Akord wg a i puno cvetanje je uskoro.primetio sam na jednoj rodnici vec cvet tako da ce poceti sa cvetanjem za 7 do 10 dana i tada ne bih da dodajem nikakav insekticid jer bagrem prolazi a bice pcele strasno tako da ne bih da je ubijam..
 
Kod mene se priprema za cvatanje, sada je kupina najsladja, i cvetni pupoljci su sada prepuni mrava koji gaje onu gamad lisne vasi... Ujutru rano prskam sa dimetogalom+ antracol+ vuxal super... Za 100 litara vode 520 dinara sve zajedno a efekat FUL...
 
E pozdarv ljudi. Vidim svi rade punom parom u kupinjaku. Ja imam cacanke nekih 30 ari i jos nista nije prskano. Cime se sad prsce radi preventive i za ne daj boze?
 
To ti je Mankogal 80, samo ga proizvodi Bayer Leverkuzen a ne Galenika.... Potpuno isti sastav....
 
Nazad
Vrh