Kupina sezona 2018. plasman i cena

Zavisi koliko šećera imaš u kupini. U principu ... kupina ima upola manje šećera nego šljiva pa će i rakije biti upola manje.

Ako to koriguješ dodavanjem šećera, dobićeš više rakije ali ona neće biti samo od kupine nego od kupine i šećerne repe.
Hehe i secer je povoljan... Svakako ce biti kvalitetnija od industrijske... Bice rakije...
 
Rakiju ne pijem.Nisam probao ,ali pričaju da malo rakije izlazi od kupine.Vino smo pravili i ono je ok.Ma propiću i smejaću se do iduće berbe.
 
Ja bih vam savetovao da i ne pokušavate 1 kazan da pečete jer nećete imati ništa.
A evo i zašto:
Krenuće vam 38 stepeni na lulu i brzo pada jačina. To se piti ne može.
Ili vino ili bar 5-6 kazana da se može skupiti za prepek.
 
Pre neki dan sam trazio ovde recept za vino i niko da odgovori.. Ajde, ko je pravio vino od svojih kupina neka podeli iskustvo... Napravio bih 30-40 litara. Moze li dzem da se pravi samo od kupina? Djadjo, isto toliko i ja imam loh nesa, prosle nedelje prva berba 15 kg cancici, druga berba 40 kg, od utorka kisaaaa i ne otkupljuju, a sinoc sam obisao, vrhunskog su kvaliteta. Pocinjem da prodajem poznanicima za sokove po 100 dinara kg, nz dal je to malo
 
Djadjo, isto toliko i ja imam loh nesa, prosle nedelje prva berba 15 kg cancici, druga berba 40 kg, od utorka kisaaaa i ne otkupljuju, a sinoc sam obisao, vrhunskog su kvaliteta. Pocinjem da prodajem poznanicima za sokove po 100 dinara kg, nz dal je to malo
Pa šta znam kolega, sve oko cene je relativno. Nije lako ni prodati skuplje poznanicima ili kome god kada je otkupna cena mnogo niža, iako si i ti i oni svesni kvaliteta ove kupine.
U svakom slučaju je bolje nego je dati u hladnjaču.
Ja sam u nešto povoljnijoj situaciji, pogodio sam već drugu godinu branje u plastične kutijice sa poklopcem (pola kg / 1evro).
Moje kutijice i prevoz do autobuske stanice.
Nije to ni neka količina niti je neka zarada, ali je makar kulturnije.
 
Imali da je negde izbacena cena ili samo svi nagadjamo?

Napisao sam cenu, nije nagadjanje.
Sve sorte 30din, samo je tonfri nesto skuplji..

- - - - - - - - - -

Boli glava od mnogo secera.:osmeh:
Mozda bolje praviti vino..
Ja sam mislio da probam jedno 2-3 kazana od maline, al ni Polka nema nesto secera pa ni sam ne znam sta ce da ispadne.

Drugar mu pekao od dunje, ali dunja uzeta iz prerade iscedjena , morao je kvasac dodavati da ni dobio vrenje, naravno i secer...ne znam kakav mu je bio prinos al rakica super, 50 stepeni miris dunje, a i mene posle 0.7l nije bolela glava :) On je to rasprodao za tren...Kad bi i od kupine imala aromu kupine, to bi bilo nesto nesvakidasnje...sto rece kolega djadjo godina je za eksperimente...
 
Nazad
Vrh