Kupina, sezona 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tajfun80

Član
Učlanjen(a)
20 Jun 2016
Poruka
208
Pokušaj,neznan nikog da je ima. Samo pokušaj da obezbediš kap po kap i mrežu za zasenu

rulecz

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2016
Poruka
38
U Knjaževcu čovek posadio 90 ara loh nesa i torn frija i od toga mu prošle zime izmrzlo 90%,a čačanka ništa. Za moj kraj je čačanka neprevaziđena jer niko ne kupuje kupinu da bi je prodavao u supermarketima EU
izmrzao mu je zato sto ga nije skratio na prvu zicu,predpostavljam da se sve to desilo u prvoj godini sadnje

Perspektiva

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jun 2016
Poruka
8
U Leskovcu je istaknuta cena, 40 din cacanka :( sramota!

- - - - - - - - - -

Moja greska, tek sad vidim obavestenje.

lukamirko

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Apr 2016
Poruka
26
Kod mene danas moze se nazvati "elementarna nepogoda" :)

Sunce je toliko bilo jako da je sa jedne strane kupinu spalilo. Znaci ne samo ozegotine, nego joj je palilo i sam list, dok je druga strana pretekla.
Zasenu nemam, ali ovakav dan je bio cudo, ne pomaze voda nista.

JekaLjubce

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jul 2015
Poruka
12
I kod nas se desilo isto. Mada list se drzi. Ali ozegotina bas ima sa jedne strane. A za par dana najavljuju drastican pad temperature. Ove dane treba preziveti.

kiza_zoki

Član
Učlanjen(a)
26 Jul 2010
Poruka
131
Ja još nisam čuo za preparate koji sprečavaju ožegotine. Ima preparata koji pomažu oporavku kupina i voća od stresnih situacija, na bazi aminokiselina. Vodi računa čime prskaš, berba je u toku. Najbolji način za sprečavanje ožegotina je mreža protiv sunca, imate kod mene na profilu u albumima kako izgleda u mom zasadu. Ali to je skupa investicija i velika muka da se postavi i ukloni, ali isplati se na duže staze. Cena kvadrata mreže je oko 22 din. dužine su 50m, a ima ih različitih širina od 3 d0 9,5m. Ako u naredna dva do tri dana budu padale kiše kako najavljuju može doći do pojave buđi, pa smo obrali bostan, još jedan razlog za nisku cenu. U suštini treba očistiti kupinu koja ima ožegotine pre kiše.

lukamirko

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Apr 2016
Poruka
26
Evo sta je sunce napravilo juce

Ovo je gde ga je direktno grejalo

A ovo je isto to, odozdo plod

Ko ima uslova i povrsinu, mislim da zasena je prava stvar.

Inace na ovoj suncanijoj strani srecom je preteklo nesto, ali je mnogo spaljeno. Manji plodovi su potpuno sasuseni, i list nagoreo.

Druga strana reda je opstala bez problema

Poslednja izmena:

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.611
Imam pitanje za iskusnije proizvođače kupina. Da li je plod kupine manji kod jednogodišnje kupine? Imam posađenih nekoliko sadnica od izdanaka koje su posađene/presađene prošle godine i one su rodile male plodove oko 2-3cm a na ostalim višegodišnjim su plodovi dosta veći.
Logički bi bilo da je manji plod jer je i manja biljka, ima manji koren i manje izraslo 'stablo'.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh