Kultivatori (špartači)

jel ima netko bolji?.... izradio deda tamo s početka 60tih godina.....

Imam ja jedan slične izrade, pravio ga moj deda okovan od gvoždja i ima kutiju za veštačko djubrivo. Težak stotinak kg, podigao ga na tavan dok nebude vremena da ga prefarbam i postavim na travnjak u dvorište
 
Idu standardne S opruge, ne trebaju jače jer nećeš da podrivaš sa špartačem.Raonike i motičice obavezno samooštreće jer kada naiđe na tvrdo, trag traktora i uvratine a imaš obične tu S opruge ne rade ništa već samo grebu od gore.Sa samooštrećim motičicama dobije se potpuno drugi špartač koji radi perfektno i ulazi u put ako treba.
 
Nikad da mi dodju na red, taman na proslom spartacu dosle motike za zamenu ja zamenio ceo spartac za veci, ovde dobre. Cini mi se to kao najmanje zlo.
 
Bude lepa stavka ako ih menjaš sve od jednom ali dugoročno se isplati a skoro većina špartača ima fabričke motike i raonike, munjeni malom brusilicom svake godine pred špartanje da se naoštre. 😂
 
Svakako ti se isplati jer ne ugrađuješ sve već samo zadnje dok u suprotnom kupovina 31 S opruge, samoostrećih motičica, šrafova, držača i prepravka nosača debelo premašuje cenu samog špartača.
 
Meni se ne svidja kad su sve S opruge, ali svako ima svoje.
Zato i ne volim previse da ulazem, sam ulog zna da bude veci od cene masine i onda npr sejalica potisne spartac da sam to uradio na starom nikad ne bih izvukao ulozeno. Bitno da je jeftino i da radi.
 
Код мене на имт-у су само задње С са великим пачијим ногама а средње мотике стандардне и јако лепо то функционише.Још га Брткта пиксновао сад је као праћка.
 
Код мене на имт-у су само задње С са великим пачијим ногама а средње мотике стандардне и јако лепо то функционише.Још га Брткта пиксновао сад је као праћка.
Moze li slika ako nije problem? :)
 
opruge1.jpg
opruge2.jpg
С тим што сам касније ову ушку 24 кључ и цео носач окренуо контра да би С опруга била у равни са точком шпартача јер у овом случају са слике нисам могао да наштелујем да точак иде кроз земљу опруга је била старија.Ово су старе слике које имам....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh