Kultivatori (špartači)

Kad ima pilota može lepše tj bliže usevu da se opara i plus može da se tera brže a i ne seče se tj to je na pilotu da reguliše ali, kao sto je neko rekao, taj ko kormani nahebe prilično pa zbog toga neće bas svako da to radi (a i nije za svakog). Ja imam tupanjca sa tim pilotim ali ga ne koristim, odem sam i ne okrećem se mnogo, samo da vidim da li je zagusilo.
 
Ja ovako radim vec godinama. Isto tako i soju 6 redi
62391067-434201840748555-5561137102403403776-n.jpg
62415461-2260219374027572-2493734209072398336-n.jpg
 
Ја сам покушао без пилота, али ми није ишло. Једном сам чекао пилота, и кад ми се јавио на тел и рекао да данас ипак не може доћи, почео сам да правим ауто пилота. После прве пробе, следиле су преправке и побољшања. Сада иде овако.

https://youtu.be/8jqwOdxHeOE
 
@ Zoran

Pojma nemam sto nece mislim da nesto blokira link, trebalo bi da radi.Mozes ubaciti video imas pored ikonice za smajli tri tackice i strelicu na dole tu klikni otvorice ti se meni idi na VIDEO iskopiraj link(url) i to je to.
 
Зоране објасни нам молим те на коју фору оно иде ,видим да је волан час на једној час на другој страни :osmeh:
 
Ај' људи, шта гњавите Зорана како ради шпартач!? Зар сте толико заостали, да нисте чули за "Тримбл"?

;)
 

У кукурузу од једног до другог краја. Једном руком возим, другом снимам. То сјајно што се види је пнеуматски цилиндар (искористио сам ваздух за гурање ручице), а правац одређују "пипалице"
Нисам сигуран да "Тримбл" може да се инсталира на ИМТ 549.
 
Aj ti to malo detaljnije uslikaj ili još bolje snimi da vidimo kako to radi, ako nije problem?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Napravi makar fotografiju kako izgledaju te pipalice i ventil. Da li tako možeš da špartaš samo veći usev? Inače super ideja, svaka čast!
 
Да, усев треба да буде мало већи да пипалице ( направљене од лима) могу да се одгурну, отприлике у задњој четвртини првог шпартања. На снимку је друго шпартање кукуруза. Мана је и што не види, нпр када неко (играла се деца са багремом поред канала, па од багрема оста само пањ од 50-так цм и гомила грања) баци грану 30-так метара у њиву, па се она препречила између две мотике и кида ред соје док са нисам окренуо, или ако има попонца па треба чешће окретати главу да не загуши јако мотике (мада сам имао једног пилота који исто није увек видео или није хтео да види када загуши мотике, а било му је и тешко да сиђе са шпартача, тако да сам ја излазио из трактора да очистим мотике), или ако се нешто сломије па клип гурне максимално.
Али зато је увек спреман за посао када и ја, рано ујутру касно после подне, чак и ноћу (хтео сам да завршим парцелу, па под светлима, није се бунио ни гледао на сат). Не пије, не пуши, не спава за воланом.
 
Ja isto nisam nikad radio bez pilota, a po svemu sudeći ove godine ću morati probati sam da špartam. A nešto predosećam da mi to neće ići baš od ruke! Jedne godine sam na njivi čekao pilota koji je završavao sa kolegom njegovo špartanje (u povratku prolaze pored moje njive), i dok sam čekao rekoh ajd' da probam sam malo, tek koliko da namestim potrebno rastojanje motika. Taj jedan prohod je bio šahovsko polje... Od tad nisam više sam pokušavao.

Nego da pitam vlasnike Rakovica, kako zategnu španere na polugama? Ako npr. na transportnoj visini zategnem skroz španere, da nema lufa ni malo, kad spustim mašinu španeri imaju dosta lufta. Ako stegnem španere na zemlji, onda prilikom dizanja sve puca nešto, bojim se može li tako da se nešto s*ebe u hidrauliku?
 
Nazad
Vrh