Kukuruzni adapter za kombajn

Za kukuruz 750 obrtaja, a suncokret 473. Valjda sam bio od neke pomoci.
abac1e28502f9396c84fd5b39846014d.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Dali ti obrtaji trebaju biti na pogonskoj osovini(kardanu) ili na burgijama ili na neko trece mesto se meri?


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Lako je izracunati kad ti moderator da formulu.Ako nekog interesuje za kapela je od510-540 ob
U pitanju je capello 946.
Ove godine sam terao tako, sa 750 obrtaja, danas sam merio, cinilo mi se da se prebrzo vrti, ali nisam stigao da ga resim.
Trenutno su mi oba lancanika sa 24 zuba, po mojoj matematici, ako bih stavio gornji sa 32 a donji bi ostao sa 24 zuba. Da li bi dobio 562,5 obrtaja na donji lancanik sa 750 obrtaja gornjeg lancanika?
8de182d1c0d2dcdd371f786eb3cf8fc7.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Ne bi, dobio bi 1000 obrtaja. Ako je zupčanik koji goni veći od onog gonjenog, onda se gonjeni brže okreće od onog koji goni.
 
Ne bi, dobio bi 1000 obrtaja. Ako je zupčanik koji goni veći od onog gonjenog, onda se gonjeni brže okreće od onog koji goni.
Oooo da u pravu si. Onda gornjem da stavim 18 zuba, a donjem da ostavim taj od 24 zuba. Onda bi trebalo da dobijam tih 562ob.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Da li ima neke razlike u Geringhoff ms-sc 600 adapterima crvene i zelene boje? I jedni i drugi ima modela rota disc?
 
Poslednja izmena:
Da li je neko zamenio lezajeve i semeringe od secke na Capello Quasar ili mozda zna koje tacno idu ili ima katalog delova. Hvala vam unapred.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
treba mi kukuruzna korpa,blinde za tc 56 new holand,kakve su sto prave kod nas,kvalitet?dal ce da pasuju,da se steluje ruckom iz kabine..jel neko kupovao?i kod koga?poz
 
Hahahhah a brate nema se mesta pa sam napravio gore postolje i dizem je viljuskarom, tako mi je stajao i adapter za kukuruze 4 feda sto sam imao 😂
 
Nazad
Vrh