Kukuruzni adapter za kombajn

Paracinac za čestit i dobar adapter sa odgovarajućim kačenjem i pogonom zaboravi na cene sa oglasa koje si postavio.
 
Taj plac iz Zabara mi je bukvalno u komsiluku.Na tom placu nemas bukvalno nijednu masinu u cestitom stanju sve je onako nasminkano i to vrlo jeftino.Gde god je moglo nesto je zavareno pritegnuto nekom zicom,prefarbano preko tovat masti itd.Jos je i gazda nadmen i zadrt lik.Dovoljno je videti da mu se pola masina sa placa vrti po 3-4 god po oglasima...
 
Po ovim cjenama kukuruznih adaptera, uzgoj kukuruza ispada najskuplji od svih drugih kultura, s tim da je i sjeme najskuplje po jedinici površine, ako uspoređujemo s drugim ratarskim kulturama...... Pa koliko vremena treba da se otplati i počne zarađivati?
 
Po ovim cjenama kukuruznih adaptera, uzgoj kukuruza ispada najskuplji od svih drugih kultura, s tim da je i sjeme najskuplje po jedinici površine, ako uspoređujemo s drugim ratarskim kulturama...... Pa koliko vremena treba da se otplati i počne zarađivati?
Pa nije to napravljeno da mi zarađujemo...
 
Još vjerojatno najviše uništava kombajn od svih drugih kultura, pa problem s kukuruzovinom jer se nesmije paliti itd itd....

Razmišljao sam, jel postoji jednostavniji način vršidbe kukuruza, bez kukuruznog adaptera?
 
Pa vidi se i po brzini kretanja, pšenicu idem max 6 km/h a kad je prinos preko 4,5 t/kj oko 5 km/h. Suncokret 6-7 km/h, soju isto a kukuruz najmanje 6,5 km/h pa do 9 km/h. Probali smo i 12 ide a pšenica na 7 km već cirkusi.
 
Možda neuništava ove novije, al na starima uz adaptaciju idu blokade prve dvije kaskade slamotresa, jer ih razbije....
Meni najbolje radi suncokret, tu imam osjećaj da neosjeti ništa, i uljni lan, ko da kombajn radi u prazno....

Za mog đuru đaković 770 je adapter 2500€, tj komplet adaptacija, što je smješna cifra u odnosu na ove, što pišete.... Al također ljudi naglašavaju da taj kombajn nije sposoban za raditi kukuruz.....
 
Po ovim cjenama kukuruznih adaptera, uzgoj kukuruza ispada najskuplji od svih drugih kultura, s tim da je i sjeme najskuplje po jedinici površine, ako uspoređujemo s drugim ratarskim kulturama...... Pa koliko vremena treba da se otplati i počne zarađivati?

Otplati se za 2 do 3 godine... Novi adapter bez vece subvencije drzave uglavnom ne uzima neko ko radi malo zemlje bilo svoje ili usluga... Dzabe i najbolji kombajn na svetu ako je adapter djubre i obrnuto... Jedno bez drugoga ne moze...
 
Stvarno ne znam otkud ljudima to da kukuruz uništava kombajn? Kad vidim po oglasima kako naglase "kukuruz nikad radio"
Zato što se ne razumu u svoj posao. Treba da probaju da rade što kaže Matić žito kod gnjavatora koji hoće prvi da vršu zbog kiše, polu zelena slama da se dereš ili što sam ja imao prošle godine žurku kod drugara u ječmu. Hoće prvi da vrše da seje šećerac postrno. 3 kj smo vrli skoro 4 sata, poleglo u zemlju, a sve nejednako tle pa papuče i senzori ne reaguju kako treba, malo malo pa nakupi kubik zemlje. Konačan skor 69,5 litara goriva, propast. Zna jako lepa za kombajn da bude zaparložena soja.
 
Jes k..c siguran "cuko",jbg ga popac,pa zec,ne voli kisnu godinu,a ne voli ni susu preterano i sve jedan mora da se prska Retengom,posto su kuce malo popustile sa fungicidnim tretmanom i genetikom.Nije vise to taj rod.

Joj jeste,pogotovo Claas bez APS-a,kratka korpa pa moras da zautegnes da bi izvrsavao,radi kao ona drobilica za kamen.
 
Nazad
Vrh