Kukuruzna silaža

pa ja sam radio kukuruz boli glava i isto su mi govorili oberi ga ali nisam ,juče sam krenuo postrni da siliram
 
Pa koliki ti je postrni kad ga siliras? Ja sam kad sam imao postrni za silazu silirao u novembru!
 
ja ju uspremam u ovaj prostor vise zetora 14,5m x 4'5 x1,70 oko 100 kubika ove godine imao sam oko60 kubika pokrivam sa nailonom i odozgo bacim slamu
68cvbl.jpg
 
ako misevi izbuse nailon nesto malo, ali je to neznatno. prije sam dovozio piljevinu sa pilana po nailonu, i onda misevi nemaju sensu, ali je tu puno posla oko piljevine.
 
meni se prve godine pokvarilo nekih 5cm ali i ta silaža je bila krupna pa nije mogla da se sabije ,od ove godine još nisam počeo da koristim jer imam oko 3kj još postrnog
 
probaj prvo tanki najlon što moleri stavljaju kad kreče pa preko toga stavi deblji i onda samo gume ili pesak i to je to,sa kojim traktorom gaziš
 
rakovica, ako je pitanje bilo za mene.svake godine kupim nov najlon a onaj stari od prosle stavim ispod novog
 
ja sam ove godine sa 542gazio i dosta dobro mi se uradilo znaš kako je kad imaš svoj kombajn pa uradiš sitno što je dobro za gaženje
 
Nazad
Vrh