Kukuruzna silaža

Za fiat615: mali reduktor ostao bez ulja,propali semerinzi,prosuli se lezajevi i napravili kursus.Sad smo uzeli i usafili mazalicu u njega sa zadnje strane da bi moglo u buduce da se podmaze.Inace kombajn je stajao u kvaru 17 godina,nismo imali potrebe da radimo silazu do prosle godine kada smo povecali broj grla u stali.

Prethodnih par dana smo radili u komsiluku,a juce i danas nama.Silaza samlevana u pravom trenutku i spakovana u dzakove.
 
Posto vidim da se pise za lifam silokombajne, kakvi su ,kako su se pokazali,kakvi su u radu posto imam nameru da uzmem jedan?
 
0
0
0
0
0
0
0


- - - - - - - - - -

Izvinite zbog velicine slika.
Prikolice su Tehnostroj neznam koja je nosivost a njiva je 40 ari uradjeno je 14 prikolica ali je ostalo za jos najmanje 4 sto sam ostavio da berem.
 
Ja imam lifamov i pteza dovoljno smo, s njim smo radili jednodnevnu sliazu, a kacili smo ga na 539, jeste malo tezi za nosenje, ali u radu je besprekoran, sto se brze ide sitnije sece, jer hvata vise struka, a vozili smo ga u drugu sporu.. I vetar mu je odličan...
 
nisu donji red je čitav isključen i gornji izvađeni svaki drugi van tako da ih je ostalo 8.ako je presitno samo mi se rasipa ovako je taman pošto ne mogu blizu prići prikolicom pa moram nositi u kolicima
(ovaj odgovor je za prikolicu za sjenažu ako si na to mislio)
 
@RatkoPa po koliko radiš po hektaru silažu?

I u mene je postrni kukuruz nekih 40 ha,30 ha vjerovali ili ne ću morati da zaorem,ali i jese sijano na 900 metara nadmorske visine,ali druga parcela od 10 ha koja je na 550 metara nadmorske visine ima kukuruza i preko 3 m visine,ali ima možda i nekih 0,5 ha da je do koljena,ali šta sad,sve je to poljoprivreda,a mase će biti :)
 
@RatkoPa po koliko radiš po hektaru silažu?

Kombajn sam tek kupio i radio sam 120 evra po k.j. male parcele a na vece nisam hteo da idem jer nisam znao kakav je kombajn i kako radi.Vece parcele na koje su me zvali su bile 20,27 i 70 hektara a to ide 100-120 evra hektar sa njihovom naftom.Masa je preko 4 vagona po hektaru skoro svugde
 
Evo malo slika silaze sto je zavrsena prekjuce: Nekoliko slika sam zagubio u racunaru,ako nadjem postavljam.

- - - - - - - - - -

0
0
0
0
0
0
0


- - - - - - - - - -

Izvinite zbog velicine slika.
Prikolice su Tehnostroj neznam koja je nosivost a njiva je 40 ari uradjeno je 14 prikolica ali je ostalo za jos najmanje 4 sto sam ostavio da berem.
Ja slike ne vidim. Jel imaju kakvi nastavci na prikolici?
 
Nazad
Vrh