Kukuruzna silaža

Tacno tako. Po prvi put je samo sa jednim traktorom pravio silazu. i imao jos dvojicu koji su pomagali. 1 je gazio prikolice , a drugi je rasporedjivao silazu i doterao je jednu cisternu vode.
 
svaka cast coveku, samostalno, kulturno i fino. radi svojim tempom i nema niko da mu kenja i izvoljeva i da vraca tu jednu nadnicu po 16 puta i da opet bude malo
ja u tu avanturu krecem u ponedeljak
 
Mi smo planirali da krenemo sa siliranjem u ponedeljak al sad sam išao da obidjem kukuruz, uprkos visokim temperaturama super se drži i još uvek više od polovine zrna je u mlečnoj fazi a stabljika modro zelena, ostaje još otprilike 7 dana do siliranja. Prilično neočekivano.
 
ja cu da startujem sa NS 7020 koji je u ovom trenutku za siliranje i kada to zavrsim prelazim na 735 koji se priblizava polako ovoj fazi
 
cika_jova Ja sam bio glavni inicijator , da moj brat sam uradi silazu. Zato sto znam ja sta sam patio dok sam ja koperirao sa kolegama. Ja kod njih se ubijam od posla , a oni kod mene samo voze traktor , iskipuju i uvate se za pivo i vicu da je dosta silaze . A ja trcim na njivu , pa trcim kuci da ravnam silazu i da gazim , jer njih boli uvo. Zato sam se potrudio da bratu obezbedim sve masine , a posle i motivisao sam ga preko telefona.
 
danas smo obavili drugu turu (od planirane tri) siliranja kod brata , zasilirino je 6 jutara , cca 280m3 silaze

9a11c415.jpg

32d96cb5.jpg

ff730dd0.jpg

d03b2ac5.jpg

525a8bae.jpg

d259de29.jpg

cbb600e2.jpg

24a5161e.jpg

e58244af.jpg

8274be07.jpg
 
@mbranko....lepe slike,kao i uvek ! Vidim,drugi silo kombajn je u radu.Ima li kakve razlike izmedju njega i Jaguara i kako funkcionise prikolica ?
 
ovaj koji ima jaguara je bio zauzet, ovaj ima 6 redni kemperov adapter pa lakse ulazi u redove na malim njivama, a prikolica je prva liga , jedino treba paziti po losijim poljskim putevima jer zbog visine se malo zanjise

video

 
Danas uradjena silaža, silirao sam 0.7ha i dobio 15 prikolica iznenadjujuće kvalitetne silaže, dovoljno vlažna, zrno u idealnoj fazi razvoja. Silirao je Renaul 751 sa Deutz-Fahr/KHD MH650S. Pošto SK ima valjke za gnječenje zrna, a podešen je na veoma sitnos sječenje, silaža je jednostavno savršena. Masa silaže u jednoj prikolici je prema tvrdnji vlasnika nekih 2.8-3t, tako da je ukupni prinos oko 40 tona. S obzirom na ekstremnu sušu (kiše nije bilo gotovo dva mjeseca, potom je padala tri dana a potom opet nešto više od mjesec dana bez kapi kiše uz temperature redovno preko 40 stepeni Celzijusa u hladu. Svaka čast ovom kukuruzu. Transport je vršio Fiat 540DT, a gaženje su vršili Hurlimann H-360 i IMT 539 (zbog specifičnosti kanala za silažu, Hurlimann je mogao da gazi prv3 dvije trećine, a IMT ostatak). Kanal je inače dugačak 11m, širok 3.2m i dubine od 1 do 3m i pod krovom je.

Evo par snimaka i slika.



5zjdiu.jpg


28b8qhi.jpg


2n6vp95.jpg


mm7860.jpg


mwcn60.jpg


 
danas kod rođaka silirali 2 jutra ali prvo smo morali da prosečemo i tu je izgbljeno najviše vremena

 
@mbranko a važi i za ostale, bilo bi poželjno da kada imate veliki broj slika koristite neki od servisa tipa imagebam, dodaj i sličnih jer ovako članovi sa slabijim internetom ne mogu da otvore stranice sa velikim brojem slika. Takvi postovi su dobro došli i uvek je lepo sve to dokumentovati ali zbog kolega koji imaju slabiji protok bilo bi lepo da se koristi neki od pomenutih servisa. Hvala.
 
pa ja koristim photobucket sto je isto sto i imagebam, dodaj, imageshack, shranisi itd. jedino mogu stavljati thumbnailse.
 
Nazad
Vrh