Kukuruzna silaža

milos bota

Član
Učlanjen(a)
1 Sep 2009
Poruka
2.254
Ja sam danas načeo,190 kom sto ovaca što jaganjaca nisu mogli da pojedu 3,5 veliki kolica od 100l koš zapremine

- - - - - -

Učlanjen(a)
23 Jan 2010
Poruka
190
Jer moze slika kolica koja koristite za silazu?
QUOTE=milos bota;1408273]Ja sam danas načeo,190 kom sto ovaca što jaganjaca nisu mogli da pojedu 3,5 veliki kolica od 100l koš zapremine

- - - - - - [/QUOTE]

Mihailo78

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2012
Poruka
522
Meni se silaza zagrevala ali manja koju sam potrosio pre par dana a veću silažu neću da otvaram jos par dana dok ne zahladi. Previse je toplo za ovo doba godine

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.664
Drugar otvorio pre par dana i kaže da mu krave nisu baš oduševljene. Nisam bio kod njega da lično vidim, kaže da su izgled i miris sasvim u redu. Ko će ga znati?

AGRO-Rix

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Sep 2016
Poruka
17
Drugar otvorio pre par dana i kaže da mu krave nisu baš oduševljene. Nisam bio kod njega da lično vidim, kaže da su izgled i miris sasvim u redu. Ko će ga znati?
Nova je silaža, treba mešati sa starom silažom 7-10 dana, pre potpunog prelaska na novu silažu. Kad se naglo pređe na novu silažu, konzumacija naglo padne, iako je silaža odlična na oko. Barem mi u PIK-u tako radimo. Pozz

Učlanjen(a)
4 Maj 2010
Poruka
1.410
Generalno dve silaze retko imaju iste organolepticke osobine a da ne pricamo o hemijskom sastavu. Na manjim gazdinstvima retko kad stara doceka novu, ali generalno malo privikavanje i apetit je tu brzo. Mada kod silaza losijeg kvaliteta to traje.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

ivann

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2013
Poruka
419
Treba nesto i za cobane da ostane, sve to pokupe i poseku posle oni kada cuvaju ovce. Ima 35 Ha kukuruza nece se propasti za 4 reda.

- - - - - - - - - -

Ali osvajaju korovi....
Tek ce da osvajaju, nece niko da radi. Moli da uzmes da radis da mu se ne zaparlozi kada je malo ocistis od korova a on dodje i kaze da nece vise da mu se radi sejace on. I naravno opet je ne radi.

CetojevicM

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2012
Poruka
660
Trebao bi se moci provuci i sa tri pogazena reda.
Mada generalno veliki je problem sa tom rucnom zetvom i zalaganjem, ja to uglavnom radim dan dva pre prave akcije siliranja da bi se rasteretio.

ivann

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2013
Poruka
419
Ako se malo bolje pogleda snimak vidi se da nije pogazeno u krug, osim nekih 15-tak metara 3i4 red sto se I vidi.

Vrh