Kukuruzna silaža

Nisam nigde citao nesto opsirnije o tome... Sta se sa time dobija a sta ne... Ako je stetno džabe mu bilo...
 
Kucajte ljudi na google,sve se da naci..
Evo sta sam na brzinu nasao
http://www.stocarstvo.com/ishrana/urea_goveda.htm
Preporučena količina uree u smeši koncentrata je 1% a 0,5% u kukuruznoj silaži (5 kg/t). Ako se silaži doda 0,5% uree treba smanjiti količinu zrnaste hrane. Dodavanje 5 kg uree po toni kukuruzne silaže povećaće sadržaj proteina od 8 na 11-12% na bazi suve materije.
Nisam citao ceo tekst,mozda se jos negde spominje.
 
Imas ovde na forumu se pisalo o tome,a pretraziti i na guglu...Nisam nigde procitao da je stetno u kolicini od 1%,....

- - - - - - - - - -

Kucajte ljudi na google,sve se da naci..
Evo sta sam na brzinu nasao
http://www.stocarstvo.com/ishrana/urea_goveda.htm
Preporučena količina uree u smeši koncentrata je 1% a 0,5% u kukuruznoj silaži (5 kg/t). Ako se silaži doda 0,5% uree treba smanjiti količinu zrnaste hrane. Dodavanje 5 kg uree po toni kukuruzne silaže povećaće sadržaj proteina od 8 na 11-12% na bazi suve materije.
Nisam citao ceo tekst,mozda se jos negde spominje.
Isto tu sam i ja procitao ,zato sam i pitao nekog za iskustvo....
 
Ja ne stavljam niti inokulante, niti so niti ureu niti bilo sta , a kamoli vodu..
Urea je malo zeznuta jer u velikim kolicinama moze biti i stetna, nikad ne mozes ravnomerno da je razbacas u silazu, pa negde ima vise a negde manje, Sto kaze @NikolaVUK bolje u koncentrat, ako vec hoce neko da stavlja..

E ovako...
Poceli smo da punimo prvo jamu koja je iskopana u zemlju :


Onda je pocelo punjenje:



Nju smo zavrsili ja otac i ja sa nasim prikloicama i traktorima dok ekipa nije stigla..



Zavrsena i pokrivena, stalo je oko 1,5ha u nju..



E onda je stigla ekipa i krenulo je malo brzim tempom:



Tada vise nisam stizao da idem na njivu i bio sam skoro svo vreme kuci, ravnjao, gazio i praznio prikolice, samim time u toj guzvi na sve sam mislio samo nisam stigao da slikam, ali na brzinu se napravi koja..
Brzo se punila jama, jedna gotova, u nju je stavljeno oko 2,5 ha mase..



a ubrzo i druga, u njoj je stalo malo vise od prethodne:



Obe pokrivene i krckaju se narednih 6 nedelja..:



Mi smo zadovoljni prinosom, kvalitetom i sitnocom:



E sada kada je moje gotovo, idemo malo da radimo kolegama koji su nama pomogli, krece se rano.. :



To je nekako u najkracim crtama sto sam uspeo da slikam, danas sam napravio i klip iz kombajna, ali suvise je kasno i dosta za danas... :p
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu sad da guglam ni pod razno.... Za koji dan zavrsavam sljivu i pocinje silaza, laku noc :) guglacu uoci silaze.
 
Nije baš tema ali da dovedemo računicu do detalja:
1kg ureje = 470gr Azota, proteini se računaju Azot x 6.25, tj 470x6.25= 2937,5gr
6kg sojine sacme = 440x6 = 2640gr!

pozdrav::namigivanje::
 
Juce ceo dan radili i danas u zadnji momenat pre kise uspeli zavrsiti
15mz6eo.jpg

rliam9.jpg

1zplhrb.jpg

nx4cxw.jpg
 
Nazad
Vrh