Kukuruzna silaža

E danas sto sam cuo jednu strasnu ideju od jednog komsije.Kaze posto mu je dobar kukuruz(nije silazni ali ce ga silirati)ima po dva klipa,ima da skine po jedan klip a ovaj sto ostane ide u siliranje.Nije to lako ima tu dosta posla da se obere rucno,ej ali zanimljiva ideja:osmeh:
I ja planiram isto na Mikadu,ako ga budem silirao,nema po dva klipa,ali su klipovi ko drva pa mi greota sve da siliram,pa cu na svakoj trecoj,cetvrtoj biljci da oberem.Ali je to parce od 20ari,da je vece sigurno ne bih to radio.:osmeh:
 
I ja planiram isto na Mikadu,ako ga budem silirao,nema po dva klipa,ali su klipovi ko drva pa mi greota sve da siliram,pa cu na svakoj trecoj,cetvrtoj biljci da oberem.Ali je to parce od 20ari,da je vece sigurno ne bih to radio.:osmeh:
A sta ces da radis sa tim kukuruzom sto ga oberes da ga prodas ili das govedima?Ako ga prodajes uredu ali ako ga dajes govedima :sta:..................
 
E danas sto sam cuo jednu strasnu ideju od jednog komsije.Kaze posto mu je dobar kukuruz(nije silazni ali ce ga silirati)ima po dva klipa,ima da skine po jedan klip a ovaj sto ostane ide u siliranje.Nije to lako ima tu dosta posla da se obere rucno,ej ali zanimljiva ideja:osmeh:
Zanimljiva ideja kako da ukrades od samog sebe.Meni se cude u selu kad vide kako dobar kukuruz siliram,kazu ovaj lud mogo je da nabere toliko i toliko prikolca kukuruza a on ga isecka,a kad doju u stalu pitaju jeli bre cime hranis pa su ovako debeli.
 
Marica, moj pokojni deda je isao ispred kombajna i otvarao korenje da nam pokaze sta siliramo, nije mogao da poveruje da cemo da posecemo sve... Bile su muke...

Marko, kod mene je 2 evra ar, zbog usitnjenosti parcela, juce otac radio uslužno 30 ari u 3 njive.

Ja juce zavrsio sa silazom, uradjeno oko 6,5 do 7 ha.. masa je bila odlična, rezano na oko 6 mmf..
Veceras cu ubaciti slike i malo detaljnije opisati...
 
Marica, moj pokojni deda je isao ispred kombajna i otvarao korenje da nam pokaze sta siliramo, nije mogao da poveruje da cemo da posecemo sve... Bile su muke...

Marko, kod mene je 2 evra ar, zbog usitnjenosti parcela, juce otac radio uslužno 30 ari u 3 njive.

Ja juce zavrsio sa silazom, uradjeno oko 6,5 do 7 ha.. masa je bila odlična, rezano na oko 6 mmf..
Veceras cu ubaciti slike i malo detaljnije opisati...
Jesi silirao as-160,koliko ti je bacao mase,ja u nedeju trebam silirati,po prvi put sam sadio silazni kukuruz....


Ajde opet da pitam ima li neko iskustva sa bacanjem uree kroz silazu?
 
Nema potrebe za urejom, samo pravis sebi xajebanciju, ako koristis gotov koncentrat bice previse ureje, ako pravis sam nisi siguran koliko je ima pa ne znas koliko da stavis, nema nikakve potrebe za njom.
 
Imao sam oko 2 ha Asa, ali ceo taj potez mi uhvatila Morava i nije mogao bas najbolje da se oporavi, mada nije bio los.. Mala kolege sto su radili As imaju veliku masu, ali mi se nikako ne svidja, mnogo se zeleni u prikolicu, vise je zeleno u odnosu na klip dok je Helen obelio obraz, na oko je redak nizak, malte ne kao običan kukuruz, ali za 6 min napunim moju prikolicu, bice slike veceras, a zrna na sve strane, žuti se silaza, za bikove i za holstajn ce da bude fenomenalno, imace dosta energije...
Sledeće godine ide Helen opet sigurno, od As160 odustajemo, voleo bih da probamo As170, ima list manje od 160, ali ima bolji klip, cak gura i po dva.. Ali nemogu n8gde da ga nadjem...
 
Nema potrebe za urejom, samo pravis sebi xajebanciju, ako koristis gotov koncentrat bice previse ureje, ako pravis sam nisi siguran koliko je ima pa ne znas koliko da stavis, nema nikakve potrebe za njom.
Ja ne dodajem ureu u kocentrat,zato sam mislio baciti kroz silazu,jer iz razgovora se nakim ljudima koji su radili u nekadasnjim farmama iz mog kraja ,pricali mi kako su bacali kroz silazu ,ne preterano ali bacali....
 
Ne znas kad dajes kravi koliko ima unutra, ako hoces da dajes stavis u koncentrat 0.3% i znas sta si uradio! Inace ona se racuna kao da ima oko 300 % proteina!
 
Imao sam oko 2 ha Asa, ali ceo taj potez mi uhvatila Morava i nije mogao bas najbolje da se oporavi, mada nije bio los.. Mala kolege sto su radili As imaju veliku masu, ali mi se nikako ne svidja, mnogo se zeleni u prikolicu, vise je zeleno u odnosu na klip dok je Helen obelio obraz, na oko je redak nizak, malte ne kao običan kukuruz, ali za 6 min napunim moju prikolicu, bice slike veceras, a zrna na sve strane, žuti se silaza, za bikove i za holstajn ce da bude fenomenalno, imace dosta energije...
Sledeće godine ide Helen opet sigurno, od As160 odustajemo, voleo bih da probamo As170, ima list manje od 160, ali ima bolji klip, cak gura i po dva.. Ali nemogu n8gde da ga nadjem...
JA cu sledece godine da otvaram apoteku pa cu da drzim as i ns od semena,bicu u kontaktu sa putnicima,pa ako mogu nabavicu ti,i ja sam hteo da ga sadim ove godine ali ga takodje nisam naso....Ja imam drugi problem,meni je morava poplavila 3he kukuruza za branje,a ostao mi silazni ne taknut od vode,sad mi ovaj za branje nikakav,a 160 mi odlican ima i klip i masu,sad se dvoumim,da li da isiliram ovaj 72,a 160 porobam da oberem ili da siliram sve,a da kupim u klipu za kocentrat,uterala mi ga poplava skoz...:osmeh:
 
Odlično Petre, bas mi drago i sretno ti bilo...
Savetujem te da izbegnes branje Asa 160, prosle godine nisam uspeo da stignem da izsiliram do kraja i ostala mi 2 ha za branje, koren nikakav, a zrna svuda po njivi, samo nisu na klipu.. suvise je mekan... Bas iz tog razloga sam ga ove godine iseckao, bolje helen da ostane, nego on.. tako je i bilo, opet mi je preteklo oko 1,5 ha Helena... Pa cemo videti...
 
Evo Helen u silojamu, slikan telefonom, a on kao iz inata se potrudio da zrna dodju do izrazaja...
1dbd047960d3357a8b7fb81c37a5180a.jpg
 
Nesto mi nije jasno pa moram da pitam.. ::sramota:: O kakvoj "UREJI" pricate???????????!!!!!!!!!!!!!

Da li mislite na ovu ureju sto rasturamo po nivama (vestak) ili na nesto sasvim drugo???????? Nerazumem da se vestacko djubrivo daje kravama.... :sta:
 
Neki stavljaju umesto soli ureju, proseju odozgo, posle svakog gazenja, ja cu Minazel ove godine pa sta bude...
 
ZAsto Ureju???????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa zar ona nije stetna po stoku ipak je vestak?????
 
Nazad
Vrh