Kukuruz 2024

Za stanje kod Pioneer-a je iskljucivo i jedini krivac menadzment. Koliko cujem otpustili su Dejana Bandica, a on je jedan od boljih tamo, a pozaposljavalji ko zna koga. Mnogi od novozaposlenih su se poseno "podbicili" :)
 
Koji su preuzeli??
dkc je jedno vrijeme odtad bio u porastu, al u zadnje 2-3godine i on se prepolovio i više....rekao bih šareno, svega pomalo, cak cini mi se da su se ljudi okrenuli vise domacim hibridima posto je sjeme jeftinije a neke znacajnije razlike u prinosu nije bilo, osim kad je kisna godina onda dkc i pionir odvale kod nas...

npr Kulak-a sam ove godine baš dosta posijao uslužno i bilo je nekih MAS hibrida solidno, al ne znam ciji su to...al ti Mas zasad izgledaju medu losijima
 
Kulak je OS hibrid.Nije loš ali zna da bude buđav dok je recimo Tomasov njegov egal u fao grupi 450 koji zna da odvali prinosom i niskom vlagom u skidanju samo ne voli vetrovito vreme kao sada što je protutnjalo jer polegne poprilično.
 
Da ponovim- što se tiče kiše kukuruz je završio 80 % posla, ako neka padne za 20 do 25 dana ok ako ne nije strašno. Inače kod nas se još crni u baštama, u njivi je još vlažnije.
 
NS 4006, utorak i danas.
PXL-20240702-131843281.jpg


PXL-20240705-110629523.jpg
 
Al smo opasni :haha: Pratim tvoj rad znatizeljno :geek:
Onda me citiraj i napisi gde sam ja to i na kom postu napisao da ocekujem 'TOP PRINOS' i stani iza svojih reči.Lepo sam objasnio na postu iza tog sta sam mislio na tom postu na tu temu...Ne mislim da sam opasan i uopste mi nije bila namera da budem al i to si vidim protumačio kako si ti hteo a ne onako kako je napisano.Tako da molim te zaobidji moje postove ubuduće ako nemas neki argument da napises ili čak savet jer sam ja uvek spreman da primim kritiku i nesto naučim ...Nemas uopste potrebe za podjeb...i ponizavanje,jer ovo nije mesto za to,i takvu povratnu reakciju od mene neces dobiti.Pozdrav i sto se mene tiče dabogda kosio 12t xa.
 
Nazad
Vrh