Kukuruz 2024

Nikad nisam razumeo diskusiju o visokoj ceni arende. Borili smo se za kapitalizam a tamo važi pravilo da nešto košta koliko je neko spreman da plati tako da ili plati ili nek uzme drugi. Jel vi stvarno mislite da ako padnu cene arende da ćete vi uzeti zemlju? I još nešto- cenu su podigli ovi sposobni koji su došli do kapitala za par godina a sad nemaju za ratu i kukaju za subvencije ko poslednji..
 
Цена аренде никада више неће пасти, можда ће стагнирати али ко се нада паду тај живи у илузији. Како ми се чини све иде ка томе да ће се земља радити на пола.
 
Цена аренде никада више неће пасти, можда ће стагнирати али ко се нада паду тај живи у илузији. Како ми се чини све иде ка томе да ће се земља радити на пола.
Proces koji se ne može zaustaviti ničim jedino revolucijom. Šta je za jednog Djurdjevica, Lukija, Mitrovica, Barisica, Lazića, Sordju da uzmu 500 ili 1000 hektara? Zaposle dva čoveka i rade, čak ne moraju mogu da nađu u sezoni ljude. Znam da je jedan čovek uzeo neplaćeno i otišao da ore za 100 evra dnevno mesec dana.
 
Каже ми један, још није продао кукуруз род 2022, онај што сам писао да ми је тражио 45 динара џакиран. Зацртао је 40 динара/кг, да ће ту цену добити следеће године на пролеће.
 
Kod mene u selu samo jedan posejao i oprskao, mi ostali čekamo i razmišljamo ko je u pravu i ko će se kajati.
Kukuruz ove godine pionir 9911 i 0164 koji nisu bili loši prošle godine i 9241 za probu.
 
Gađam sklop između 70 i 75.000 biljaka/ha u žetvi.Neka klip ima 100 gr nakupiće se da može da se preživi, ako budu povoljniji uslovi biće još bolje.Nije omanulo 2017, 2022 a za ovu tek treba da se vidi šta će biti.
 
Каже ми један, још није продао кукуруз род 2022, онај што сам писао да ми је тражио 45 динара џакиран. Зацртао је 40 динара/кг, да ће ту цену добити следеће године на пролеће.
Uff, taj verovatno radi nesto sitno zemlje, nema za ratu i zivi samo od subvencija, vise ne zna kako da krpi kraj sa krajem, cim nije 2 godine prodao kukuruz!
 
Ujak koji radi 2-3 hektara soje iz zajebancije ima soju od predhodne 4 godine na tavanu.Kaze nece da prodaje dok se ne nakupi pa da onda oseti kad uzme neku paru :)
 
Ja sinoc posejao 7.5 kj. Otislo je u vlagu na nekih 7-8 cm. U subotu nastavak. Razmisljam da li da valjam ili ne, mislim da ce i ovako nici 90%.
 
Setva 1.april,DKC 5068.
7b9c2bf677a97158d895c2b4bd3c83de.jpg


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Vec presevanje, vrane povadile 5031 dekalb, do jednog, lepo nikao i za 2 dana sjebale, za sad 1 jutro
 
Nazad
Vrh