Kukuruz 2022

Lepa cena za tako vlažan kukuruz. Ovde bi tablica sušenja naparvila hara kiri sa tom vlagom. Seljaku bi stali bi samo čokovi.
 
svaki kukuruz koji da blize 3t i vise je imao nedostatak padavina tj kvalitet zrna nije dobar

susa je nesto sasvim drugo i susa je tamo gde je prinos do 1,5t
 
A koja je razlika izmedju nedostatka padavina i suse? Evo primer kod tebe za period maj,jun,jul palo 35l kise a kod mene 30 meni rodi kukuruz 3t po kj a tebi 1.5t ti znaci si imao susu a ja samo nedostatak padavina?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
mi smo imali nedostatak zimske vlage kao prvo
kao drugo visok teren,mi smo na 110m vi na 85
kao trece sve te padavine sto su bile-bile su bukvalno u centru grada i palicu(da li jezero vuce ili ne zaista neznam) i onda napisu subotica palo 10l a ustvari okolna sela nista ili jedva porosilo
evo u proslu nedelju u gradu(oko naselja mali bajmok,gde je buvljak,industrijska zona itd za nekih 20min palo sigurno 10l i preko,dosao kuci ono jedva 2 litre u meracu)
 
A koja je razlika izmedju nedostatka padavina i suse? Evo primer kod tebe za period maj,jun,jul palo 35l kise a kod mene 30 meni rodi kukuruz 3t po kj a tebi 1.5t ti znaci si imao susu a ja samo nedostatak padavina?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Suša je - nisi jeo ništa
Nedostatak padavina - loš ručak
Rodna godina - predjelo, ručak, dezerz
 
Suša je - nisi jeo ništa
Nedostatak padavina - loš ručak
Rodna godina - predjelo, ručak, dezerz
To znam ali primer da smo ti i ja imali isto padavina maj,jun jul ali kod tebe rodi 4.5 t po jutru a meni 2 tone. Pa onda kod mene bila susa a kod tebe manjak padavina ili isto susa

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Juče merio vlagu na nekim kukuruzima (dan posle kiše) bila 16% ali zato dole blato u pm. Evo je pada opet.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Konačno smo započeli žetvu kukuruza i u ovom videu ćete videti prvi dan žetve i kolika je šteta tj umanjenje prinosa zbog suše. Moje prognoze će se ispostaviti tačne, bilo je još zanimljivih detalja, pokušaj probe razrivača - grubera firme Landstal, baliranje zelene deteline i još neki zanimljivi detalji koje ćete videti u videu...
Mehanizacija u videu:
Kombajn New Holland cx5090
Belarus 892
Belarus 1021.3
Belarus 820
Ursus Z543/A Rolo presa
Zmaj 489 traktorska prikolica
Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Код мене се појавио неки лик закупио један салаш и почео да држи свиње, јој срце ми се стегло када сам пре неки дан видео колико су кукуруза негде оперјали. Изгледа су на нашу срећу ишли у задружне кукурузе данима сам обилазио моје јер су моји у тромеђи атара у три лепе. Могао би и комбајн доћи нико га не би видео.
 
Nazad
Vrh