Kukuruz 2021

Нажалост знам у једном селу је нормално да возачи скидају по који џак робе. То је нормално по њима. Исто тако "забораве" да испразне бункер на комбајну до краја кад је последња тура. Али све се сазна кад тад.
 
Moze svasta raditi ako se ne prati, ja u firmi gde vozim imaju sve podatke o voznji od mjesta kretanja, bilo kakvog zaustavljanja, preko brzine kretanja i obrtaja na kojima radi motor, cak mozemo viditi i dijagram koliko nam je "teska" noga na gasu

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Kad smo radili kukuruze kamion ide prvo na vagu kod nas u selo.Moja pratnja ide sa njim na merenje i dovodi ga na njivu. Kad se napuni opet pod pratnjom ide na vagu da meri pun. Podaci se pišu u otpremnicu koju vozač potpisuje i odma se slika i šalje Bojčetiću. A koliko sam shvatio manjak veći od 60 kg se fakturiše vozaču i firmi koja radi prevoz...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Тако је најбоље код мене су веровали возачу па после кукали када су сазнали да их је олешио пар тона. Зато прво празан на вагу, па пун и нека иде где оће.
 
Pa normalno je da meris tako kamion i onda ga pustiš da ide dalje. Bankomat (šuber) je čudo.
 
Branje jos uvek traje, ova kisa nas urnisala, na nekim parcelama moramo mraz cekati da bi se moglo obrati, tone beracina kao u pesak.
f912559ca42a6f287223fcaff39acc2a.jpg
11675384ed7000483cf1b0390eae6783.jpg
9f93a63bb4e6105e8b54814aa25f46e3.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ko nema takvu zemlju nezna za muku!
Samo što dublje oranje.Idealno bi bilo podrivati na 45+cm!I par godina si miran.
 
Konacno sam i ja skinuo kukuruz ( iz cetvrtog pokusaja, bila su tri kvara konbajna). Predusev kukuruz zaorano 120 kg mapa i 120kg 16X16X16 (baceno po uradjenoj analizi zemlje). Setva 23. aprila, pred setvu baceno 160 kg ureje. Hibrid dekalb 5380 razmak 22.5 oprskano monsun aktivom u sestom lisu i posle toga ospartano. Prinos 2100 kg naplativog zrna, vlaga 18,9. Napomenuo bih da sam na pola parcele imao veliki napad kukuruzne zlatice i da je monsun samo zaustavio ambroziju koja je posle velike letnje kise nastavila da raste i zatvorila kukuruze. Na delovima njive gde je bio napad kukuruzne zlatice i ambrozije kukuruza da skoro nije ni bilo. Na delu njive gde nije bilo ni jednoga ni drugoga prinos je bio preko cetiri i po tone,.Inace kukuruz je bio zdrav i oplodjen u potpunosti.
 
Nema klipa ni jednog...
Posledica suše, ništa se nije oplodilo...
Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh