Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ide opet od cetvrtka neko zahladjenje sa kisom tako da ne bi trebalo da bude problema, samo da ne pada non stop.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vazi hvala na odgovorima jer struka kaze iznad 30 da se ne oplodjuje ali ovisi dal je imao rosu nocna temperatura koliko je kise palo itd. Ok vazi hvala puno jer za sad fenomenalno izgledaju
 
Moze li neko da mi pomogne, sta se desiko ovom kukuruzu. Nikao je bio lepo, i onda odjednom proredio, i sada ovo sto je ostalo dosta nejednako raste, negde ga ima samo izbio i z zemlje i tako stoji.
70c937de08609a6caa3b09aa8a9c1e5b.jpg
32fde60dd4c8e1377535f6588fb35550.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Na ovim temperaturama kukuruzi se izvlače samo tako u visinu, a imaju baš dosta vlage. Od petka promena vremena, pad temperature i opet nekoliko dana kiša. Taman će da uđe u period da metliči i da se oprašuje tako da neće biti problema. A za posle ćemo videti kakav će jul biti.
 
Puno vlage poceli da zute donji listovi kod mene...dva od zemlje odose.Ne valja ni to a smejao se jucerasnjem postu ove
 
Dobio je on azota solidno a i soja bila predusev. U redovima nema vazduha. Sparno ko u rerni
 
Kolko solidno i kada ? Uzmi kantu kana ili ana ako imas i pribaci rucno uz desetak stabljika malo obilnije zato sto se bar 50% gubi isparavanjem ako nebude kise , zabiljezi i najesen uporedi tezinu klipova da se uvjeris jel falilo azota ili nije.
 
Soja je predusev,Na jesen 120kg mapa po KJ,u prolece 170kg uree,prskan Adengom ,osparttan i to je to.A ne znam ni ja.
 
Puno vlage poceli da zute donji listovi kod mene...dva od zemlje odose.Ne valja ni to a smejao se jucerasnjem postu ove
Gluposti. 2014 i 2016 bilo je mnogo vise kisa i vlage i kukuruzi nikad bolji.
 
Sta se desilo sa mojim Pionirom P0725?
Dosta zaperaka to nije normalno po 2 na biljci visine malte ne ko i mativna biljka.
Mali je reci da sam razocardn a bio je sila od kukuruza kad je izasao kao naslednik B23 a sad ko da sam posejao iz cardaka.
Kanda cemo se rastati posle mnogo godina druzenja.
Ako ima neko nekakvo objasnjenje nek pise.
Zao mi bio sam se zaklinjo u taj hibrid i ovako da me razocara.
Agrotehnika:
Pod plug 300kg 16×3 po h
Pod drljacu 300kg ureje
Dubinsko acetil hlor 1.25 i 1 terbisa
Povrsinsko 1.25 talismana 0.25 intermeca 1 terbisa u 8 listu.
Gde je greska?
Moja ili su pokvarili ovakog centarhalfa medju hibridima???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh