Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako se
Danas malo očešljan kukuruz.
5J1Gj5x.jpg

Zr05EN7.jpg

dwTvDc5.jpg

Slike od juče.
0cc6fnC.jpg

Lgj7Y7a.jpg
kako se zove ova masina?sta ona tacno radi?mesto spartanja?
 
Opruzna brana,ali u tvrdom teskom zemljistu ne moze nista raditi,ovako na zemljistu kao sa slike je odlicna.
 
А зашто се то ради шта се постиже ,какав је ефекат тог чешљања?
 
Pa isto sto i spartac,moras malo sacekati da ojaca gajeni usev da ga ne lomi,mada nemam iskustva.Naravno korovi da su manji da ih moze iscupati i zemljiste mekano i lakseg tipa.Ovo je prvenstveno mislim namenjeno za psenicu,mada i neki strani farmeri gledam na netu rade sa ovim u organskim kukuruzima,soji.
 
Malo razrahli zemljište, uništava sitne korove. Prolazi celom površinom parcele, znači i kroz redove.
 
На слици се лепо види после пролаза да има већих корова и да им ова справа апсолутно не може ништа ,можда клијанце али за корове треба добра наоштрена мотика,може и она самооштрећа
 
Исто видим и ја и имам исто мишљење, али све је то априори - нисам проб'о, али нешто сам скептичан да ради довољно добро то што из фабрике кажу. Пре бих јој нашао примену у разбијању покорице, него у чупкању корова (поготово у мом кукурузу ове године ;) ), ал' што каже онај руски сатиричар "О укусу црног кавијара радије бих дискутовао са неким ко је тај кавијар пробао.".
 
Jel ta mašina neoštećuje usjeve?
Kada se primenjuje u odgovarajućoj fazi useva, pri adekvatnoj brzini kretanja agregata i kosini prstiju štete su minimalne.
Ako idete oštrije i brže, onda pravi štete. S obzirom da su usevi tada mali, te štete po meni i nisu problematične.
Kada prvi put radite sa tom mašinom uplašite se, ali sutradan dodjete na njivu i usevi se vrate u normalu i sve je ok. Ima slika na temi šećerna repa, mislim da sam tamo isto postavljao slike sa tom mašinom. Ovo mi je prvi put da sam je koristio u kukuruzu.
 
Чуо сам цену овог дивајса и све нешто гледам фотке његове конструкције, али овако априори мислим да је 190 'иљада поприлично "масна" цена за све то.... или ја баш сасвим немам представе о цени материјала и технологије које видим да су употребљени за израду ове дрљаче.
 
Чуо сам цену овог дивајса и све нешто гледам фотке његове конструкције, али овако априори мислим да је 190 'иљада поприлично "масна" цена за све то.... или ја баш сасвим немам представе о цени материјала и технологије које видим да су употребљени за израду ове дрљаче.
Kažu da je cena nemačke mašine 6 metara širene preko 10.000 evra.
 
Kažu da je cena nemačke mašine 6 metara širene preko 10.000 evra.
Гледајући по Нету шта и пошто људи купују на "развијеном Западу", нисам изненађен, али ми се чини да чак и ови наши из "Мајевице" само тако "скидају кајмак". На овој твојој не видим да је за кројење конструкције употребљавана плазма/ласер/вотер-џет, што је скуп спорт, већ само пристојан браварски рад од стандардних металних профила. Чини ми се да су ту најскупље те опруге/прсти, ал' не знам колико коштају све те опруге за балерине и тракасте сакупљаче сена, али капирам да их има на располагању.

Одавно сам видео код браће Руса/Украјинаца те "опружне дрљаче" (пружинная/штригельная борона) како их зову и то код њих неретко праве и у кућној режији. Да на'ватамо Луку, овог што је јегер, направио би без муке једну омању током викенда за разумније новце.
 
Ja imam taj češalj, 8 redova zahvata, 300e me izašao kad sam ga napravio, moram još da neku piramidu se može vući kontra zbog razbijanja pokorice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh