Kukuruz 2019

Toliko kiše palo, a zemlja ispucala......ko i kod mene, brzo ode vlaga, al nema tolikih pukotina.....
Nismo se mi bas nesto usrecili s kisom,palo je sigurno za 50% manje negobu pojedinim delovima vojvodine....

@matic sad mu je i 10l doviljno da sastavi vlagu,al kad ispuca posle treba 40-50l da zatvori pukotine

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Sinoć palo 10-15 litara, dobro došlo za sve poslije tjedan dana temperatura preko 30-35 stupnjeva, kukuruz odlično mapreduje......
 
Sinoć palo 10-15 litara, dobro došlo za sve poslije tjedan dana temperatura preko 30-35 stupnjeva, kukuruz odlično mapreduje......

Ne daj Boze temperature iznad 32-33 u oplodnji inace ako to potraje kazu strucnjaci da oplodnje nema iako vlage moze bit (osim ako ima dovoljno vlage u zraku ali to je rijetkost....)
 
Petar90 jer ove kukuruze nisi špartao?. Zemlja kad se išparta onda ona ne dozvoljava da se pojavljuju ovakve pukotine.
 
Petar90 jer ove kukuruze nisi špartao?. Zemlja kad se išparta onda ona ne dozvoljava da se pojavljuju ovakve pukotine.
Nisu spartani,prvo je vila kisa,onda sam otiso na odmor i kad sam se vratio vise nije moglo da se udje u njega.... Inace spartam svake godine,ovo sad ne bio izuzetak

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Urađen treći tretman .Parcela kod bandera koju je led najviše osakatio.
30.05 je izgledao ovako.

61290969-2017764718519597-2140598905618825216-n.jpg



61511910-781525865567128-6047644527810838528-n.jpg


Danas


 
Kiraj dobro izgledaju. Jel to prskano po Topalovicevoj preporuci - prihrana od golubijeg izmeta? Koliko kg izmeta u koliko vode si stavljao i koji si odnos posle prvio u prsklici?
 
Da po Topalovićevom receptu.
15 kg izmeta u jutanu vreću potopimo u 200 litara vode.Odstoji 3-5 dana a onda po hektaru 15 litara čorbe sa oko 200 litara vode po ha.
 
Ja sam ostavio isto tako jedan prohod u soji i razlika je bila ocigledna na jednoj grani preko 70 meuna a na neprskanim oko 20 ...imam slike ako ih samo nadjem...Nastavili smo kasnije da djubrivo koristimo u fertigaciji kod krastavaca i tikvica...i primetili smo da gde je crevo od trake puklo i prskalo u susedni red da je ta biljka od krstavaca imala neverovatno velike listove i bila daleko veća u porastu od ostalih...koristili amo koncetraciju 1ml na 1m dužni..

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
I moj kukuruz koji je tukao grad i koji je izgledao isto kao onaj na slokama gore, trenutno izgleda manje-vise isto kao onaj sto je kiraj uslikao. Samo sto moj apsolutno nicim nije tretiran posle grada......
 
Koliko ja vidim mnogi će da zapate golubove zbog stajnjaka :haha:

A i lakše mnogo... ne treba utovarivač, ne treba prikolica za rasturanje djubreta, samo bure i jutana vreća :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh