Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam bio u obilasku i mogu reći da je svuda nejednak kukuruz bez obzira na datum setve.Pokorica je debela 3 prsta a na mestima gde je bilo vodoleža od prošle kiše tvrdo kao beton.Špartanje čim se završi soja.
 
Pioneer 1241 sejan 02. aprila.

DSC_0259.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio u obilasku i mogu reći da je svuda nejednak kukuruz bez obzira na datum setve.Pokorica je debela 3 prsta a na mestima gde je bilo vodoleža od prošle kiše tvrdo kao beton.Špartanje čim se završi soja.

Ja moj kuruz bas iz tog razloga sa pokoricom prekljuce ospartao..proslo je samo 8 dana od prskanja uskolisnih korova a nije mi se cekalo vise..racunam ovaj sto je blize redovima ce hemija odraditi a ovaj u sredini sto sam ga isekao,iseci cu ponovo prilikom zagrtanja..svakako ga nema mnogo,tu i tamo..
 
I kod mene kukuruzi ce ubrzo morati da se paraju. Danas da zavrsimo repu pa idemo kukuruze, soja moze i kada zaklopi redove nece pucati:osmeh:
 
Moji ZP-ovci su isti kao i gore slikani Pioniri. Jer su isti dan sejani. Sutra ih špartam i prihranjujem. Nadam se da će nas sve onaj od gore pogledati i ove godine malo zalivati malo sunca i ne neke velike temperature.
 
Razmisljam da na prskalicu od 400 litara otopim 25kg ureje i da folijarno poprskam kukuruz.... Da li vredi to necemu ili je samo kratkotrajni efekat?
 
Kod mene Dekalb bolje tera od Pionira, za skoro dva lista mu bezi a isti dan sejani, isti predusev cak je Pionir na malo kvalitetnijoj zemlji. U pitanju su 4717 i P9241 i P9903.
 
Poslednja izmena:
Kod mene dekalb zaostaje za pionirom i to onako po prilicno vidljivo. Do duse dekalb u zetvi nije vislji od 2 i 10, a pionircici dogiraju i do 3 m kao iz sale.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh