Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa kukuruzom losa situacija.... Obisao neke parcele kukuruz se otrembesijo i dobio neku crveno braon boju...Mislim da mu nema pomoci da se polako mogu spemati za presevanje.
 
комшо био сад у ковиљу а ти знас ковиљчане кукају на ове свилене на њих посебно него деране брзо на проверавање њива ако је осто који виска добро је а ови стручњаци који су говорили да је болје да је горе него доле гди је топлије нека мало размисле јер вецином их чита омладина а они незнају пуно да се ови не разочарају у кредибилитет писаца
 
комсо на француза више кукају него на пионир ови наши су ваљда касније сејани па на њиџ и не кукају а стварно је рано посејано следеће године ћемо паметније а и тај француз као семе није јефтин
 
Juče svaku njivu obišao,ne fali im ništa,sutra prskam sa Adengom :ppozdrav:

I ja se lomim da li prskati sa Adengom sutra ili ne.Kum zvao zastitara iz Bayer-a,a ovaj ga posavetovao da ne zurimo.Ja sam hteo najkasnije u cetvrtak pre najavljene kise,ali sad se premisljam. Inace kukuruzi su u trecem llistu,a izgledaju kao zombii...
 
комшо био сад у ковиљу а ти знас ковиљчане кукају на ове свилене на њих посебно него деране брзо на проверавање њива ако је осто који виска добро је а ови стручњаци који су говорили да је болје да је горе него доле гди је топлије нека мало размисле јер вецином их чита омладина а они незнају пуно да се ови не разочарају у кредибилитет писаца

I dalje tvrdim da je bolje tom u drugom listu sto ga mraz oprljio nego onome sto je omekanio u zemlji i nece izbiti 100%.
Bili danas u obilazak.Nema tu problema.Iz sredine ide novi list.Stablo nije u sredini potamnilo vec je belo i zdravo.Samo sunca i nema jeda.Isto utvrdili i strucnjaci iz jedne ozbiljne zastitarske kuce.
 
кажу да је велика храброст да човек призна да је погрешио али ми смо такав народ небисмо признали лало ја оно јутро кад сам видо снег у пола пет ја више нисам заспо одма сам се сетио колико сам уложио
 
I dalje tvrdim da je bolje tom u drugom listu sto ga mraz oprljio nego onome sto je omekanio u zemlji i nece izbiti 100%.
Bili danas u obilazak.Nema tu problema.Iz sredine ide novi list.Stablo nije u sredini potamnilo vec je belo i zdravo.Samo sunca i nema jeda.Isto utvrdili i strucnjaci iz jedne ozbiljne zastitarske kuce.

Jel se to odnosi samo na zrna koja su omekanila,a nisu proklijala?
 
Ja razmisljam u cetvrtak ili petak da oprskam Adengom ovaj sto je oprljen od mraza. Ali me strah da ga ne stresiram dodatno a ne mogu da nadjem Epin extra nigde. Trenutno je sa dva skoro otvorena lista ili je tek otvorio prvi. Valjda nece prerasti ako sacekam 2-3 maj posto javljaju kisu za vikend.
 
Po onome sto sam video danas,rekao bih da se kukuruz polako vraca iz mrtvih.
Takodje i kod mene.U današnjem obilasku nisam poveo popa,ajd reko da ušparam ''crvenu''.
Inače kod nas u ataru,ne postoji kukuruz koji nije dobio po tamburi.
Slika od juče pre podne.
2daf7m0.jpg

Danas posle podne...naziru se redovi,juče jedva da su se videli.
sdd748.jpg

90n2g9.jpg

5b5u21.jpg

amxf6s.jpg

54shn4.jpg

Tako da,samo toplo i bez sikiracije.:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh