Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega kako je proslo spricanje posto pise da se kod adenga ne preporuca mijesanje sa drugim sredstvima?
Na koju gamad djeluje fastac jer nisam se do sada s njime susretao,a lani sam imao dosta kukuruza izgrickanog...

Fastak ti je pradavno koristeni (prirodni) insekticid koji sada nema skoro nikakvog efekta ,jedino ima psiholoskog na onog koji ga prska:haha:.
 
I zalosno ali bice da sam bio u pravu kod konstatacije da ce najgore proci kukuruzi koji su posejani pred samo zahladjenje.Ovi sto su nikli jesu zuti ali ce to proci sa prvim suncem.Oni sejani pred zahladjenje nisu ni krenuli.Nasao sam potpuno meka zrna.Od tog nema nista.Oni sejani pre 10 dana su pustili zilu 5-6cm i krenuli na gore mozda 2cm.Vrh im nije beo vec crveno zut.Sta li ce i od tog biti pojma nemam.Ni jedna varijanta sem onih niklih mi se ne svidja.
 
I meni se čini da ce najbolje proći kukuruzi koji su nikli...Moj p0725 sejan 2.aprila ima dva lista,malo je žućkast ali...
 
Mi smo se onda provukli za dlaku, kod mene je kukuruz (Pioneer) sa dva lista, žut u licu,i stoji pravo :osmeh:, ali se jedva može naći onaj kome je pocrneo jedan list, izuzetak je DKC 5031, kome je skoro 5% pocrnelih.
 
Ja spadam u grupu koji su sejali od 11-13 aprila. Kod mene nije bilo ni snega ni maza, ostaje jos veceras mogucnosti za mraz. Kisa koja je pala, nigde se nije zadrzala po njivama, sve je zemlja upila. Jedino sto je bilo 2 dana hladno. Kukuruz samo sto nija izasao. Klice su zdrave imaju belicastu boju, za 2 dana ga ocekujem u redove.
 
d2fe62caf18e6834d9af6dbf0145e994.jpg

b8ec2e169eb67a0a1d1d970fe00d3360.jpg


Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
 
Danas obišao kukuruz,dobio po tamburi,boja mu je miš prdi-crna...nadam se da će se oporaviti,samo:cool:
rm5vfn.jpg

nzhfuq.jpg

28u5h7d.jpg

1409hqe.jpg

 
Moji su posejani 11.04. na nekih 6.5-7 cm dubine. Pustili su klicu i dalje nisu napredovali. Nisam ga otkopavao da vidim je l' mekan, niti kolika je donja klica. Hladno još sutra, pa onda navodno 4 toplija dana. Zemlja se neće ugrejati odjednom a dotle će već nastupiti novo zahlađenje. Ja sam u ovoj situaciji pesimista...
 
Dukej ne sekiraj se neće im biti ništa ,malo su se uspavali i usporili 2-3 dana im treba čim otopli i evo ih napolje :ppozdrav:
 
Za ove koje plaše raju da će istrunuti seme što je neposredno pred zahlađenje i kišu posejano...sad sam bio u obilazak i seme je još tvrdo(kao moj),nije mekano i nije se još napio hladne vode kako neki tvrde...čak naprotiv ovi što su nikli kukuruzi su neke šućmuraste boje...:cvetic:
 
KOd mene pred kišu i hladnoću bio je samo kreno ka gore.Juče gledao vjerovali ili ne on na 1cm od površine.Tako sve njive koje su sijane 10 i 11.Mraz je jutros bio ali ne nešto pretjerano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh