Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas bili dva Dragana iz Bayera kod mene i pričali da će biti u nekim delovima Vojvodine svega i soje i kukuruza...očekuju ljudi naprimer u Bođanima i u Vajsku u ritu i preko 2 tone soje...:ppozdrav:
 
Kad svi hocete da sejete soju i ne verujete da ona nije za svaki potes. Tamo u tim ritovima bukvalno ni ne treba kise koliko ima rose. Ta soja vam (nam) je samo i arendu podigla, a da 90% vas nije toga ni svesno. Kad rodi a svi udri po arendi, pa ko ga sisa 20 evra vise, i tako dogurasmo da bolje zaradjuju oni sto ne rade zemlju nego oni sto rade. Sta ce biti sad kad ce prosek biti ni 1,5 t/ha ?
 
Lenji i švaleri potrefili.Te godine sam sticajem ooolnosti posejao 15 maja i bilo je 4500 po kj ulix je bio u pitanju.Rano sejani su tsda lose bili oplodjeni.
 
Od 50 do 6500 kg / kj u zavisnosti koji je bio u kakvoj zemlji.

8 jul 2012..... neki Reiffaisen. U ovoj parceli od tada nije bio posejan kukuruz i za srecu ove godine je ponovo kukuruz i naravno nema skoro nista.

2e4vt51.jpg


21 jul 2012 jos uvek nije pala kisa od 100 lit i ovaj kukuruz je ovo odradio u susi. Na donjoj slici je DKC 57xx zaboravio sam kako se zvao.

331nbqe.jpg
 
6500kg/kj x 20-30 din.... al ste vi bili dobri te godine.... Aj nek vam je prosek bio kao što će nama,valjda,sad biti ~2000kg/kj x 25din.... Sasvim pristojno. A mi i onda i sad podjufali snorkija. Onda zbog prinosa a sad zbog cene....
Btw,danas smo skidali dkc 3623 vlaga od 12,5-14,5 i prinos je dosta slab (što neko reče o ciframa namerno neću),ali i od njega ima gori.... Pioneer 9241 i dkc 5007. Doduše ovaj drugi je samo šac metodom vršen....
 
A siguran sam da ga i ima negde skoro kao u najboljim godinama...nije svugde izostala agrotehnika zvana kiša.:ppozdrav:

Ono sto ja znam je jedan uzani pojas oko Loznice, sve ostalo, mnogo, mnogo lose.

Sto se tice 2012. ta godina je bila sa velikim snegom u februaru i sa veoma kisovitim majem i jednim delom jun mesec, vrucina je krenula oko 15-20 juna i bilo je to sto je bilo_Ove godine , veoma suva zima sa vrlo malo ili nista snega i hladno prolece, od pocetka juna nije ni pala neka cestita kisa.
 
Poslednja izmena:
Komsija moj juce poceo da vrse kukuruz...vlage od 10.5 do 14,svi hibridi su fao 300 i 400..prinos ne znam al nije tako strasno ko u drugim krajevima..
 
U sušnim godinama kao što je ova (a sve će ih više biti takvih) izgleda bolje prodju sorte rane i srednje rane.

Kod mene NS 444, čini se bolje prošao od kasnih sorti kod komšija koje su spaljene.:cool:
Još nije počelo branje, ali tako mi se čini.
 
3a9906cbb79ecb27a8c33a1b5b199fa4.jpg
0e2dfe7fcbbe3ca4feaf3f4cc6681827.jpg


Setva 22 aprila, visina stabiljke nije vise od 1,6m sav nikakav ali ima klipa na svaki 3-4 stabiljka ovako.
Pre 1,5meseca ozb sam razmislio da uzorem sav kukuruz tj da ga tarupiram sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh