Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto vise to bolje.
Nebik se baš složio sa ovom izjavom...Ume mnogo prihrane u suši(nedaj bože) da izgori kukuruz pa da ne bude ništa ili nešto jako malo roda...To sam uvideo ovog proleća,išao sam predsetveno 150 kg./kj Uree i bogami zaustavio sam kukuruz nije bilo padavina i negde sam osušio kukuruz već sada...Tako da ne preterivati sa prehranom...:ppozdrav:
 
Kad se pretera sa prehranom a kiše ima, onda ga bude lepog ali i pokvarenog..
 
Malo slika od danas, 0725:

xlvztz.jpg


Ima i ovakvih

9k1dnc.jpg
 
Pre par dana sam isao prema Secnju i prosao puno sela.Mogu reci da kukuruz izgleda jako dobro u odnosu na nas u Crepaji.Mi smo vazili zaodlicno proizvodo podrucje ali ovaj tempo repa kukuruz repa kukuruz uzima svoj danak.Jureci za profitom unistavamo nesto sto necemo moci vratiti na pocetno stanje.
 
Vreme je bilo loše. Sneg i mraz krajem aprila a i dosta više je bilo kiše kod mene. Generalno, ovde se kukuruz seje bar 10 dana kasnije nego kod tebe. Takva nam je klima :osmeh:
 
Evo ja isto sijem kukuruz od kraja marta pa imam čak koji upravo niču . Ima različitih tipova zemje i različitih godina pa je često bilo da kasni daju dosta veći prinos nego rani.
 
Sta bi ovo moglo da ga gricka ??


Ima vrlo lepe vlage za sad ali i lepa kora gde je brzo prerastao pa nije ospartan, ali bi mu godila opet neka kisa za 10-tak dana.
P0412 setva 5.4


KWS Kerbanis setva 4.4 slikan juce
 
Evo ja isto sijem kukuruz od kraja marta pa imam čak koji upravo niču . Ima različitih tipova zemje i različitih godina pa je često bilo da kasni daju dosta veći prinos nego rani.

Ovde su sve raniji hibridi. Inače, imam ja i metarskog kukuruza, sejanog oko 20.4. U žetvi se sva zrna izmešaju pa se ne poznaju razlike :osmeh:
 
Od tih AS hibrida probao sam dobar deo,mogu reci da je samo 72 vredan neke paznje,ostatak su pokusaji da se napravi zanimljiv hibrid.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh