Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sa krivljenjem sam imao slučaj da sam ja eksperimentisao i na špartač montirao opruge i matičice one pačje šape sa spremača i poterao malo bliže kukuruza. Ja sam siguran da sam ja njemu podsekao koren i kad je dunuo vetar cela njiva ovako se nakrivila. a u toj njivi možda 10 godina nije bilo kukuruza niti u krugu od 200-300m. Svi su mi ovde govorili da je ta diabrotika ali nema šanse samo sam ga ja zeznuo sa špartanjem pa onda vetar. posle toga sam opet imao kukuruz tu i ništa mu nije falilo, ali sada špartam običnim matičicama:sjasi:

A ovo za ove bičeve evo ga 434 koji ima dosta ovakvih
OFpfO38.jpg
[/URL]

a ovo je 560. sejano u isti dan i prskano u isti dan iz iste prskalice. Samo se zemlja razlikuje
 
Kod mene ovoga u Pioniru koliko hoces,predusev psenica...misljenje?Bice to zanimljiva berba

zjgvuc.jpg

2v1socy.jpg

14t2352.jpg
 
Fear
Imam i ja na njivi gde je druga godina za redom kukuruz sejan isto pionir takve slucajeve,videcemo kako ce biti.
 
Probajte da iscupate ako ide lako, korenovi osteceni, sigurno je diabrotika.....

Probao i nisam ga uopste mogao iscupati,to je od onoga nevremena sigurno,bice gadno pokupiti ga ali sta je tu je,nisam ranijih godina imao ovakvo krivljenje stabla pa ne znam ni kako ce zavrsiti
 
KWS Konsens, za sada se odlicno drzi poterao vecinom po dva klipa zemlja je ispucala ali ima vlage u dubini,bas bi sada kisa pno znacila.
S8000010.jpg
S8000011.jpg
 
Tu ce i naredne kukuruz...mislim da je to od olujnog vetra...vrtlozi ili ko ce ga znati.Neverujem da je zlatica
Nazalost zlatica je u pitanju,diabrotica,naredne godine ako ponovis kukuruz rizikujes da jos vise padne,sada ce poloziti jaja,probaj da upalis ostatke jer dok se palio atar bila je mnogo bolja situacija po pitanju zlatice,blaga zima i zetveni ostaci su uzrocnik tome,da je u pitanju nevreme ne bi imala biljka gusciji vrat...
 
Nazalost zlatica je u pitanju,diabrotica,naredne godine ako ponovis kukuruz rizikujes da jos vise padne,sada ce poloziti jaja,probaj da upalis ostatke jer dok se palio atar bila je mnogo bolja situacija po pitanju zlatice,blaga zima i zetveni ostaci su uzrocnik tome,da je u pitanju nevreme ne bi imala biljka gusciji vrat...
Kod ostalih na toj trasi je isto...izuzetno jak olujni vetar i 25 litara kise,druga njiva 100 metara uvucena i nijedan nakrivljen,ova je pored asvalta,kao da su bili vrtlozi,tako ide 5 metara povijen 5 metara normalan....bar mislim da je to razlog,za svaki zlucaj paljenje + 1.25 poncho do godine,samo mi zlatica fali ove godine
 
Generalno kod mene u ataru svi kukuruzi koji su odradjeni "kako treba i na vreme" su u odlicnoj kondiciji i pripremaju po dva i cak tri klipa. Ja bi reko da su malo preambiciozni. :) Ukoliko padne za sledeci vikend bice cemu da se nada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh