Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro, sto je bilo, bilo je, sada, da li ce ovako nakrivljen i oboren kukuruz da rodi
 
Kod nas se nevidi vise da je u opste bilo poleglog kukuruza jedino kada se zadje u njivu onda se po stabljikama vidi!
 
Bio u prolazu pa zastao da vidim kukuruz i prijatno se iznenadio.

P0423-setva 7.4.2016.

8d3967b3cabf974622aa770cf5d98a00.jpg


60becf9888c457ab8cad1c48e3c5a870.jpg
 
Obidem danas kukuruz i poco klasati a visok tek oko 150 cenat.....Mrk je,tamne boje al odkud tako nizak da pusta metlice....Kukuruz je zp 434
 
Prerano posijan za taj tip zemlje . U fazi vjerovatno nakon nicanja u jednom momentu imao višak vlage u zoni korjena a zemlja vjerovatno nije dovoljno ocjedita , pa je ostao plitak korjen . Moli boga da ne zasuši imaće problema.
 
Bilo mu je podvodno kad je niko pa je stagniro,....desilo mi se nesto slicno i prije par godina i mi mislil da je do sjemena zato sto su klipovi bili solidni
 
Promasio me led i veca oluja al diabrotika je na pojedinim mojim parcelama zahvatila oko 20% kukuruza(tj.ni neznam koliko jer mi pao mrak na oci kad sam video pa nisam ni ulazio u njivu a nepada mi napamet ni da idem do berbe,samo da se nerviram) .Pionir p0216 i 412,bio je sledeci plodored:suncokret,zito,kukuruz i sad kukuruz.Izgleda kao kod clana Amazon.Cemu se sad nadati od tog kukuruza i hoce li sad zahvatiti celu povrsinu ili to je to sto je zahvaceno,inace tek izbacuje metlicu.Prvi put se srecem sa ovim jer do sad sam uvek u plodoredu isao zito-kukuruz,ovo je prvi put da sam isao kukuruz na kukuruz i eto kao za maler.......
 
Promasio me led i veca oluja al diabrotika je na pojedinim mojim parcelama zahvatila oko 20% kukuruza(tj.ni neznam koliko jer mi pao mrak na oci kad sam video pa nisam ni ulazio u njivu a nepada mi napamet ni da idem do berbe,samo da se nerviram) .Pionir p0216 i 412,bio je sledeci plodored:suncokret,zito,kukuruz i sad kukuruz.Izgleda kao kod clana Amazon.Cemu se sad nadati od tog kukuruza i hoce li sad zahvatiti celu povrsinu ili to je to sto je zahvaceno,inace tek izbacuje metlicu.Prvi put se srecem sa ovim jer do sad sam uvek u plodoredu isao zito-kukuruz,ovo je prvi put da sam isao kukuruz na kukuruz i eto kao za maler.......

nije to maler prijatelju, to je neznanje.ali eto sad ces da znas za ubuduce.druga godina posle zita KUKURUZ PADA NEMA SILE!kad kazem pada, znaci pada skroz a ne delimicno.toliko.

- - - - - - - - - -

nije to maler prijatelju, to je neznanje.ali eto sad ces da znas za ubuduce.druga godina posle zita KUKURUZ PADA NEMA SILE!kad kazem pada, znaci pada skroz a ne delimicno.toliko.

cak i ako padne recimo 50 % (sto je malo verovatno), larva zlatice ce da ti pojede svilu i nema oplodnje.ali rodice svakako 1000 kg po lancu.
 
Daj milose ne lupaj kakvo ne znanje ,kod nas nije pao kukuruz zadnjih 10god al eto sad se desilo ,poklopile se skockice sa vremenom,nebi trebalo da se siri dalje,to sto je palo palo je nemamu spasa, al ajde ima ovde ljudi kojima se ovo desavalo pa neka iznesu sta ce bitit od to kukuruza ,mislim da se savatu ovo desavalo pa neka kaze nesto o ovome.
 
Imali smo slucaj takav prosle godine sa diabrotikom,na 2 njive nas je uhvatilo i to bas prilicno i to otprilike kada smo zagrtali,bio je veliki vec kukuruz,nista mu nismo mogli,posejan je bio zp 606 druga godina za redom jedva je bilo oko 2t na lanac.Prvi put nam se to desilo,a na drugoj njivi gde je isto bilo 2 godine za redom kukuruz nije bilo problema,ali ovde je bas ukanalisano.
 
Imali smo slucaj takav prosle godine sa diabrotikom,na 2 njive nas je uhvatilo i to bas prilicno i to otprilike kada smo zagrtali,bio je veliki vec kukuruz,nista mu nismo mogli,posejan je bio zp 606 druga godina za redom jedva je bilo oko 2t na lanac.Prvi put nam se to desilo,a na drugoj njivi gde je isto bilo 2 godine za redom kukuruz nije bilo problema,ali ovde je bas ukanalisano.
Da da u zagrtanje se jos vidi, ove godine sam sve zagrnuo nista mu nije tad falilo a ni pre desetak dana,odem juce da vidim katastrofa jbg nema pravila.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh