Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nisam nista predao sve kuci napunio ambare nekih 15 vagona a ostalo ovro i u hangar pa na prolece kad ne gledaju vlagu i ne odbijaju...
 
Dvije parcele skidane juče , obe po oko 4ha , vagali iz dekalba iako nije ogled , nego komplet parcela , a vagano na po dva mjesta u unutrašnjosti . Sa vlagom zadovoljan kako je kasno sijano .

20161115_161042_zps26xkxgwf.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedna pred sjetvu a druga kao prihrana rasipacem sto kasnije . Tu sam koristio jarinu . Cilj mi je da ima azota dovoljno do samog kraja . Ima prednosti a i nedostataka.
 
Moje lično mišljenje tog prihranjivaja rasipačem, kad kukuruz nikne, da je ti samo posao,ima efekta ali ne preterano, stim da urea nikako tako kasno!!!
 
Kažu da je viša vlaga neželjeni efekat , mada ja lično to nisam primijetio .

Shale , kod nas se ovde prihrana podrazumijeva , uglavnom se radi kultivatorom sa kutijama , i Kanom ili Anom , tako da generalno možda je kod vas neobično dodavanje azota kasnije u vegetaciji , kod nas je to sasvim normarlno i više puta dokazano kao isplativo. Pogotovo u kišnim godinama spuštanje azota u niže slojeve je izraženo i pri kraju vegetacije pokaže se sušenje listova i stabljike odozdo i na vagi se to odma vidi da je nestalo goriva . Opet svaka lokacija ima druga pravila.
 
Kažu da je viša vlaga neželjeni efekat , mada ja lično to nisam primijetio .

Shale , kod nas se ovde prihrana podrazumijeva , uglavnom se radi kultivatorom sa kutijama , i Kanom ili Anom , tako da generalno možda je kod vas neobično dodavanje azota kasnije u vegetaciji , kod nas je to sasvim normarlno i više puta dokazano kao isplativo. Pogotovo u kišnim godinama spuštanje azota u niže slojeve je izraženo i pri kraju vegetacije pokaže se sušenje listova i stabljike odozdo i na vagi se to odma vidi da je nestalo goriva . Opet svaka lokacija ima druga pravila.
Nije Momo uopste neobicno prihranjivati kukuruz azotom i kod nas se radi u dosta slucajeva isto. Malo je neobicno sto si prihranio urejom a ne Anom ili Kanom.
 
Da jeste neobično i za ovde . Glavni razlog je što bacamo po njemu rasipačem pa od uree budu minimalna oštećenja , a i yara urea ima idealnu krupnu granulaciju i minimalne gubitke ako ne padne kiša nekolko dana .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh