Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Komsija,ti si brao?
Jesi sejao mozda sigentin Senco?

Vidim mnogi na forumu pisu:Nije bilo budjavog klipa sve sam skinuo u zrnu.:haha:
 
Jel imao neko Luciusa ove godine?

Imam ga vec nekoliko godina ali vise ga necu sijati , 2014 je bio pokvaren ali ne toliko kao ove godine , prosle godine ajde bio je moze proci , ali ove godine sam mislio da ga nece ni silos primiti , katastrofa kako je bio pokvaren a jos vise je podbacio u odnosu na isti FAO pionirov, oko 2t/kj manje od istog pionirovog, razocarenje.
 
Kiraj koliko vidim moram bas taj probati. Mada moj profesor koji radi u Kuzminu ne odustaje od 5276 ne znam koji su mu prinosi bili u ovoj godini. Kolika je razlika u prinosu i vlagi u odnosu na 4717, po tvom iskustvu?
Ova godina baš nije merodavna.Naša orijentacija je na ranije hibride ali uvek imamo nešto površine sa Fao 500 a to će biti 5222.Nije bio na isroj njivi ali u istom delu atara 5222 je imao vidljvo bolji prinos nego 5276 sa sličnom vlagom.Ne bih ga poredio sa 4717 ,poto nisu slične grupe zrenja.
 
Ova godina baš nije merodavna.Naša orijentacija je na ranije hibride ali uvek imamo nešto površine sa Fao 500 a to će biti 5222.Nije bio na isroj njivi ali u istom delu atara 5222 je imao vidljvo bolji prinos nego 5276 sa sličnom vlagom.Ne bih ga poredio sa 4717 ,poto nisu slične grupe zrenja.

Pa dobro ali reci nam ipak koliki je prinos i vlaga bio I koji je bio bolji dkc 5222 ili dkc 4717...
 
Više je imao 5222 ,ne pitaj me koliko ,ne znam tačno.Vlage su bile slične ali je 4717 skinut nekoliko dana ranije.
 
Danas okrunio Konsens 1600kg klip 1350kg zrno odlican kao i uvek do sada. vlaga 14%. u prikolici je bilo oko 3kubika taman ipsada oko 530kg po kubiku.
 
Ja sejem vec vise godina 5276 i zadovoljan sam bio sa njim ali ove godine po prvi put sam posejao 5222 i daleko je bolji od 5276!
Razlika je bila i do 1500 kg/kj, doduse ipak je na boljem zemljistu bio posejan 5222!
Solidan je i 4717 ali u god. sa vise padavina 5222 je fenomenalan!
 
Hvala ljudi na informacijama.... Ove godine sam prvi put sejao dkc 5276 i dkc 5143 i bas sam zadovoljan... Za sledecu godinu idu hibridi novije generacije dakle dkc 5222 i jos jedan malo raniji verovatno dkc 5031. Videcu jos do aprila.
 
Imam želju da iduće godine budem rekorder u Mačvi po prinosu kukuruza.Šta predlažete koji hibrid da posejem,zemlja 4-5 klase ne valja ispod 22 cm,uz punu agrotehniku,za kombajniranje u zrnu?!
 
Imam želju da iduće godine budem rekorder u Mačvi po prinosu kukuruza.Šta predlažete koji hibrid da posejem,zemlja 4-5 klase ne valja ispod 22 cm,uz punu agrotehniku,za kombajniranje u zrnu?!

Ne znam zašto misliš da ne može ispod 22cm.Ja u Ravnju sejem već godinama ispod 22 i bilo je godina kada se sejao i na 17cm.Zemlja od druge do šeste klase i bude prinos ekstra.Jedno 8 godina sejem samo DKC hibride,zbog prinosa i brzog otpuštanja vlage.Sve kukuruze radim u zrnu i ne bih se više nikad vratio na branje u klipu.
 
Nemoj tako Rašo,nisam rekao da se poredim sa vojvođanima već da budem u Mačvi rekorder.A dotičnu pevaljku u godinama,koliko čujem i čitam,sad može ko hoće,izvinte na izrazu.
 
jel ti zajebavas ili si ozbiljan, svakakvih gluposti sam procitao na ovom forumu ali ova je vrhunac,mogli bi u temu NIKAD OVAKO.:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh