Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukuruz u mom ataru,nijedan hibrid nije pošteđen,bez obzira na semensku kuću:
9b9039ee3abffa4e51b19a8de3ecc558.jpg
 
Uvek kažem nikakvo prognoziranje dok ne prođe kroz kombajn.
Kod nas vidim skroz pojedene klipove,ostao čokov i ljuštika.Obodi parcela i uvratine su na udaru.Dublje u parcele nisam zalazio da vidim stanje.
 
Isprskane parcele kukuruza koji će ići u čardak na jesen.Rezultat posla ćemo videti uskoro.
948bd51fd66f577ad7e4c65839904c7c.jpg

Inače stručnjaci kažu da je napast Pamukova sovica,da se zadržava u klipu i ne silazi u dno stabla,što bi izazvalo padanje kukuruza. Naravno kvar klipa će sigurno na jesen prouzrokovati razne ...toksine u kukuruzu tako da ćemo i ove godine imati igranke sa izvozom a svi znamo čemu to može da vodi.
 
Danas bio da obidjem kukuruze... Ove godine nece biti problem prebaciti 10 t po hektaru. Ima diabrotike gde je kukuruz na kukuruz sejan. Polako al sigurno nasi domaci hibridi gube trku mozda jos koji za kotarku a ovi za kombajn nemaju sta da traze. Izdvojio bih od nasih hibrida Ns 6102 no videcemo na kraju rezultat....
Da komarci grizu ko ludi.....
 
Danas obisao atar da vidim stanje na terenu,kukuruz se jos drzi ali mu je potrebna kisa sto pre pa i crven kukuruza se pojavila ima je skoro na svakoj njivi,videcemo kako ce sve biti u buduce.
 
I ja danas obisao kukuruze....Konsens me odusevio dvadeset redi zrna klip domacinski,mikada koji silom prilika mora u cardak prosecan,imam presejane hibride becar i deliju ovih dana zavrsii tek oplodnju,ali obecavaju da kraja da bude nesto i od njih:ppozdrav:
 
I kod mene je konsens bolji i od pionira i dkc-a. Moje misljenje je da je trenutno najbolji hibrid kod nas na trzistu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
I kod mene Konsens najbolji, od hibrida koje imamo a imamo svega 16 hibrida iz 6 semenskih kuca:osmeh:!Strasan potencijal je napravio ali ima jos do berbe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh