Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
as 72 za sad se dobro drzi
21072013302.jpg
21072013303.jpg
21072013301.jpg
 
Taj za 10-15 dana ima da izlazi iz taske,a sredinom septembra moze komotno da se bere beracom!Odlicno izgleda...Ko je ranije sejao,takvi kukuruzi su vec dosta nalili zrno i ovo vreme im bas pogodovalo bez obzira na manjak padavina...
 
sejan je 14 aprila,na toj parceli sam imao opasan napad diabrotike predprosle godine,prosle je bio suncokret i sad fala bogu sve uredu,jos jednu kisu kad bi dobili bilo bi super
 
Moji ZP 704 i 505 izgledaju ovako:

b4dzya.jpg


Obodni redovi polako pocinju da podgorevaju, ali jos ne uvrcu listove. Stablo je debelo i izuzetno razvijeno. Nadam se da ce uspeti da pregrmi i nekako istera! Poslednja kisa 10 jula (10 l/kvm).

Sejani su 21.04.
 
Išao da naberem koji klip za kuvanje ,pa evo šta ima.Deo atara prema Novom Bečeju i Melencima.
Kukuruz oseća nedostatak vlage ,pogotovo gde je slabija klasa zemlje (dolje).





Gde je zemlja I i II klase ,još se drži.




Na jednom mestu sam primetio jato čvoraka,šta rade.Traže crva u klipu.




Ovde ima više hibrida ali ne znam koji je koji .

 
Ne znam tačno koliko je palo .Znam da je ovaj deo atara slabo pokisao .Drugi deo atara prema Kikindi i Banatskom Karađorđevu je baš dobro pokisao .
Hvala.:ppozdrav:
 
Vidim da dosta forumaša govori o kuvanju mladog merkantilnog kukuruza. Da li to sme da se radi zbog ostataka herbicida u kukuruzu?
Ove godine nisam sejao šećerac i rado bih skuvao malo ovog običnog sa njive, al' znam da ranijih godina nikad to nisam radio jer sam se bojao ostataka hemije u njima. Zapravo nikad nisam to proverio kod nekog stručijeg, pa bi mogli stručniji forumaši da nam razjasne da li je zdravstveno bezbedno jesti kuvani kukuruz koji je prskan herbicidima (jer uglavnom piše da je karenca ispoštovana vremenom primene kukuruza, a to je kad je potpuno zreo tj. još minimalno nekih 40-tak dana)...
 
Vidim da dosta forumaša govori o kuvanju mladog merkantilnog kukuruza. Da li to sme da se radi zbog ostataka herbicida u kukuruzu?
Ove godine nisam sejao šećerac i rado bih skuvao malo ovog običnog sa njive, al' znam da ranijih godina nikad to nisam radio jer sam se bojao ostataka hemije u njima. Zapravo nikad nisam to proverio kod nekog stručijeg, pa bi mogli stručniji forumaši da nam razjasne da li je zdravstveno bezbedno jesti kuvani kukuruz koji je prskan herbicidima (jer uglavnom piše da je karenca ispoštovana vremenom primene kukuruza, a to je kad je potpuno zreo tj. još minimalno nekih 40-tak dana)...
Nece ti nista faliti da pojedes od zelje 2-3kom.
mi imamo secerca al da ga nema, niko me nebi sprecio da pojedem koji komad i od ovog.
 
2013-07-24-063644.jpg
[/IMG]
2013-07-24-063547.jpg
[/IMG]
zp 677 sejan oko prvog maja jutros sam ga obisao bilo je mnogo rose i ako nastavi tako bice dobro izdrzace valjda.
2013-07-24-062634.jpg
[/IMG]
zp684 podgoreo po neki listic na krajevima ali unutra dobar.
 
lepi su kukuruzi nekako ce pregurati i kod nas.. ali ako posluzi vreme bice cena ko i zito... kod nas se govori kao na jesen kukuruzi 14+pdv.. mislim super.. TAMAN NAGRADA ZA TRUD..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh