kukuruz 2010 - konacan utisak

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene na prvom mestu d 11 ,kermes,684,677 i 640 koga ne sejem vise :nono:
 
Samo da napomenem (ja nisam gotov jos) primetio sam da odredjeni hibrid, voli odredjeni potez! Kod mene kermess bude odlican samo na jednu njivu :sta: :sta: luce nikako ne uspeva na jednu drugu ni zp 684 ne voli tu zemlju a ni Pioneer Y54. Sada imam tamo K-67 i mogu reci da se njemu tamo svidja. Na jednu njivu od 4kj imam pola F-73 i pola M-34, M-34 daleko vise pogoduje ta zemlja. Doduse imam zemlju gde sejes eksere i nice kukuruz :haha: :haha:. Agrotehnika je svuda priblizna...
 
Pa posto sam tek jednu njivu ovrsio na kojoj je bio D-11 slozicu se sa Sandorom i Lekom da je odlican nesto preko 6t/kj ili 10.5t/ha sa 19% vlage.... :bravo: :ppozdrav:
 
Ljudi sto ne sejete ZENIT?Lako se bere,nema vlagu veliku moze i da se vrsi sa njive, a prinos,prinos za ponos!Od 7,8 vrsti na 400 metara puna kikinda u klipu, a 10 vrsti puna pobeda.Sigurno ima jus 6t po kj.
 
dejan krstic je napisao(la):
Ljudi sto ne sejete ZENIT?Lako se bere,nema vlagu veliku moze i da se vrsi sa njive, a prinos,prinos za ponos!Od 7,8 vrsti na 400 metara puna kikinda u klipu, a 10 vrsti puna pobeda.Sigurno ima jus 6t po kj.
pročitaj pravila prvo i predstavi se pa da mudrujemo.
 
1. AS 72
2. AS 62
3. mesto dele AS 54 i Florencija
4. F02
Za BC 678 i AS 73 ne znam tacno prinos posto njih nisam krunio,ali nisu bili losi. :D
 
kod mene favorit pioneer B-23 ove godine sa dva lanca(44 kv) 5 prepune zmajevke u klipu.dao sam dosta vestaka 200kg npk 8-16-24 i 200kg ureje po lancu.i sa ostalih njiva imam slican prinos hibridi su N-43 i florencia
 
Ajde kolege dodjite da vidite sta je kukuruz,vrsenje ogleda ZP hibrida je u cetvrtak,svako od Vas moze da ucestvuje u merenju prinosa.Ogled se nalazi u ataru sela Zarkovac pored Rume.Posejana su ravnopravno,jedan pored drugog, 22 hibrida kukuruza,dodjite da se uverite koji je najbolji u ovoj proizvodnoj godini :ppozdrav:
 
leka je napisao(la):
kod mene na prvom mestu d 11 ,kermes,684,677 i 640 koga ne sejem vise :nono:
danas zavrsio branje i doslo je do sledecih izmena d 11 i dalje na prvom mestu pa onda kermes a 677 je zaobisao 684 po prinosu a 640 i dalje kaska-kojeg ne sejem vise DEFINITIVNO ubacuje mesto 640 AS 72
 
1. F02 dao je 7100 kg/kj razmak 21 cm svedenog na jus kvalitet (sejan na kvalitetnoj zemlji) vlaga u berbi 20%
2.Florencija 6000 kg/kj razmak 18 cm -II- (sejan na losijoj zemlji) vlaga 20%
3. mais.57 i 59 5600 kg/kj razmak 25 cm (dobra zemlja) vlaga 22%
4. NS 640 5500 kg/kj razmak 29 cm (sejan na odlicnoj zemlji) vlaga :sta:
5. Zp 434 i Zp341 5200 kg/kj (presijavani 14. juna) razmak 18 cm ( zemlja srednjeg kvaliteta) velika vlaga

Posle dve godine uzastopnog sejanja Pionirovog F02 (prosek mu je za te dve godine 6500 kg/kj ) sledece godine ce kod nas zauzeti vece povrsine . NS 640 da nije pala kisa ne bi bilo nista od njega sl. godine ga izbacujem . Zp 434 i Zp 341 - s obzirom da su presijavani u junu i nije toliko lose ali me je iznenadilo koliko su mali klipovi i koliko je plitko zrno(bilo je i par redova KWS mikada posejano zajedno sa njima i po recima kombajnera bio je mnoogo bolji od ZP .
Maisadour hibridi sasvim prosecni. Sledece godine ce sigurno da se nadje na nasim njivama Monsantov Dekalbs manje FAO grupe.
 
Pioneer V-74
KWS Kermess
Pioneer B-08
Pioneer K-67
Pioneer M-34
Pioneer F-73 izbacujem
Zelim probati KWS Karmass
 
Moj utisak:
1. ZP 677 (veliko iznenadjenje)
2. Pioneer F02 (standardno odlican vec godinama)
3. Pioneer B08 (standardno dobar)
4. ZP 684 (losa stabljika, visok polozaj klipa, mada sejacu ga i sledeca godine)
5. Pioneer B23 (neznam sta se desilo ali je bio najgori, necu ga vise sejati)

Na svim njivama je bila ista agrotehnika, isto djubrenje, sve njive su u jednom delu atara pa su dobile istu kolicinu padavina. Pionira sam krunio a ZP brao u klipu.
 
@farmer bob-e
Izvinjavam se sto nisam postavio rezultate ogleda ZP hibrida koji je izveden na mojoj njivi,ali sam mislio da si video tabelu u temi o ZP hibridima,evo tabele i ovde :ppozdrav:
j9mt53.jpg

Post je spojen: [time]1290523626[/time]
_________________________________________________
U ogledu se nalazio 21 hibrid,pored vec poznatih hibrida bili su i neki koji su u experimentalnoj fazi.
 
Evo jednog ogleda kukuruza gde se "takmičalo" 9 semenskih kuća, jest da nisam dočekao kraj "takmičenja"... al konačno dobio rezultate od prijatelja: najrodnija na kraju : DKC 5783 sa 15561kg/ha suvog zrna (na prvih pet mesta DKC hibridi), evo naj-rezultate ostalih sem-kuća:(koje nisu na slici)
RAGT:Tyrexx 14181kg/ha JUS
Raiffeisen:Ionexxo 13738kg/ha JUS
AS: 72 13484kg/ha JUS
Genetic Pantera 14063kg/ha JUS
KWS Kermess 13914kg/ha JUS
Syngenta Vitorino 14172kg/ha JUS

Najveća vlaga u berbi: KWS Grecale 26.3 %,

IM[img]
IMG[img]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh