Kukuruz 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
R10 juče...
dsc00200sw6.jpg

dsc00201oh0.jpg
 
4 juta isfronclano.
do ostalog ne mogu da stignem.
palo 60-70l u poslednja 2 dana s povremenim ledom.
zito verovatno skroz poleglo....
 
ja sam bio kod mene na njivi kukuruz je vec dobio nove listove tako da ne brines oporavice se on, a za zito ne znam sta da ti kazem!
 
jel ko od vas prehranjivo kukuruz rasipacom jedan agronom mi je reko da ne smeta, neda mi kisa da ga kultivirami prehranim asam sto nije prerasto
 
Pozdrav Mladene. :osmeh:
Ne smeta ni malo. Neki će listovi malo biti sprženi, ali to je sve. Kukuruz će brzo isterati nove listove. :D
 
pozdtav branko :ppozdrav:
znaci da ne idem u njivu jedno 10 dana posle prehrane, jesil ti kada to probo .
covjek mi kaze da su oni prije avijonima prehranjivali kukuruze
 
Vidi, ja nikada to nisam probao, jer uvek idem na više prihrana. Prilikom zaoravanja, predsetveno (ako sam u mogućnosti), prilikom prve kultivacije (folijarno) i prilikom zagrtanja, tako da ako ovu zadnju ne stignem nije prevelika šteta.
Međutim, video sam da neki to ovde redovno primenjuju. Dakle, đubrivo koje dospe na list, ili u levak, mora ostaviti neki trag, u vidu toga da taj deo bude spržen, to je prilikom takve prihrane neizbežno. Šteta nije prevelika, jer sada kukuruz intenzivno raste, pa se brzo obnovi - to je vidljivo i na mom kukuruzu koga je isfronclao led.
Sve u svemu, ako nisi dao do sada nikakvu prihranu, vredi rizikovati.
U krajnjem slučaju, probaj na nekoj maloj praceli, jer ćeš rezultate oštećenja kukuruza videti za dva do tri dana.

Ako sutra bude :cool:, prekosutra završavam zagrtanje. Ostao mi je samo kokičar u repištu. On sporije raste, a i repište ga još uvek malo usporava.
Zatim moram soju ručno da pročistim, jer se poneka trava izdigla iznad soje.
U postu o soji ću postaviti slike.
:cao:
 
pfuuuu..u čudu sam a malko i brinem. ovaj r92 pionir naliva zrno..nikad nisam sejao tako ranu sortu. stabljike ne izgledaju impresivno a klipčić sam jedan otkin'o.veličina je k'o pola lepog klipa. kaki će to prinos biti - nem pojma. većina stabljika ima po 2-3 klipa.otprilike 50% i taj drugi klip naliva, treći je u povoju..dal će i taj stići da se opraši:haha: dal' će na svim stabljikama da bude po 2? u ogledima je taj qqruz stizao do vagona po hektaru sa gustom setvom...kako je to potizavao s takvim klipčićima nije mi jasno, sem ako nije uobičajeno da ima po 2 klipa...
ima neko iskustva s ekstra ranim sortama?
 
Taj Poncho daje fenomenalan prinos. :D
Imao sam prošle godine Limagrenovo ogledno polje.

Samo, ove godine dok sam se setio da nazovem regionalnog prodavca, ostali su im samo rani kukuruzi, a Poncho je prvi prodat.
 
ked mene je 640 odlican samo se brinrm poceli su listovi da se okrecu na dole...ocigledno mi fali navodnjavanje ili kisaaaaa ...kako je kod vas zanima me
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh