KUBOTA

Naravno da je bolje da je sto laksi zbog sabijanja zemljista u povrsinskoj obradi.
Zato sam i napisao da su ljudi naglasili za teske operacije lagan,nisu mislili samo na ove da kazem manje modele nego i za vece konjaze,inace za sve ostalo kazu da su odlicni i da opravdavaju tu cenu koja je jer su stvarno kvalotetno uradjeni.
 
Koliko košta zadovoljstvo,i koliko traže za tegove,inače koegi ako napuni više od 800 l u prskalicu oće da diže prednjicu,zajmio mu ja od rusa tegove metnio 8 komada i ko bog,ali ga jede nisu original.model 8560
 
Ako bude problema kao sa mojim C4 zbog DPF filtera,nagrabusiće. Niko ne zna šta su muke teške.
 
Nije bas preporucljivo preterivati sa tegovima , jer desavalo se da kad je dignuto orudje da pucaju brezoni na spoju motora I menjaca usled vaganja tereta I tu je najslabija tacka. Ne govorim o ovom traktoru nego uopste sam vidjao takvih nezgoda pa treba biti oprezan.
 
Moj komsija je prezadovoljan,sa modelom 8560 ,sad je redio onaj servis posle hiljadu sati gde se menja komplet svo ulje i svi filteri i neznam sta sve rade, izaslo je 60 i neka hiljada dinara, sto po njemu sasvim korektna cena,e sad jedino kaze nado se malo manjoj potrosnji kaze dal prskala sejala,transpot, valjanje, zduva rezervar od 90 litri na dan,to je u rangu rusa 82, tri brazde je vuko u polju,a u ritu 2 zbog tezine proklizava,al oro je dok je bila u garanciji sad nece vise samo povrsinski radovi,udoban,okretan i pregledan traktor .
 
Kako to mjerite potrošnju na dan? Jedan moj kolega npr ore 4-5 sati, i kaže da je orao čitav dan. Ja kad orem 18 sati, onda kažem da sam orao čitav dan... A dan ima 24 sata.
 
Razumem sta hoces da kazes ali na primer uporediti potrosnju mini bagera i sta on moze da iskopa za to vreme i nekog od 20t koji ce dosta vise potrositi ali i dosta vise uraditi.Samo ako ne gresim ima smisla ako spadaju u istu klasu\snagu pa kazes ovaj nesto manje potrosi.
 
Moj komsija je prezadovoljan,sa modelom 8560 ,sad je redio onaj servis posle hiljadu sati gde se menja komplet svo ulje i svi filteri i neznam sta sve rade, izaslo je 60 i neka hiljada dinara, sto po njemu sasvim korektna cena,e sad jedino kaze nado se malo manjoj potrosnji kaze dal prskala sejala,transpot, valjanje, zduva rezervar od 90 litri na dan,to je u rangu rusa 82, tri brazde je vuko u polju,a u ritu 2 zbog tezine proklizava,al oro je dok je bila u garanciji sad nece vise samo povrsinski radovi,udoban,okretan i pregledan traktor .
Meni su radili veliki servis na modelu 8540, i košta je nesto preko 90 000din, sa svim filterima i uljem. Nesto mi to jeftino što si ti naveo. Mali servis je skoro 30 000.
Ja sam sa mojim prezadovoljan sa potrošnjom, troši jako malo, u nekim operacijama kao imt542. Klima po ceo dan radi. Jedino što je moj PD, a taj od tvog komsije je CR, pa možda iz tog razloga troši više. Posto sam primetio da sve generacije motor koje su presle na CR, troše znatno više, a predstavlja ih kao manje potrošače. I potrosnju treba da svodi na to koliko uradi k.j. za ceo dan.
Jedino treba da srede neke sitnice, kao npr kvalitetniju osnovnu zaštitu, bolju farbu, kvalitetniju plastiku enterijera, i zvučnu izolaciju. To meni smeta, ali to je do mene....

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Neznam Draskane,sto su mu naplatili manje,bar on toliko kaze da je platio. A to za potrosnju na dan racuna se otprilike 12 sati od 8 do 8 neki prosek,kako mozes meriti po kj prskanje i transport,jedna njiva udaljena 3km druga 15,il sejanje jedna kratka druga dugacka,nije ni bitno nije on potrosac velik ,nego se komsija nado nesto manjoj potrosnji,e sad to su njegove reci .Po meni je najbitnije da je gazda zadovoljan ,a on jeste.
 
Pa kako računaš učinak u oranju? Normalno da je tu uračunat i prevoz od kuće do njive, od njive do sledeće njive. Tako barem ja računam potrošnju. Po meni je jedino potrošač u transportu, kad ga čepam po gasu, ali tada je svaki traktor potrošač.
Mozda su spustili cene servisa što bih i trebali. Tijh 60 000 je neka realna cena za taj traktor.
No, bitno da je vlasnik zadovoljan i da služi.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
To je clan airplanejunior, odnosno kanal sa ovim imenom je njegov, ne znaci da je i ova kubota njegova.
 
Nazad
Vrh