Krunjači kukuruza Čakovec

budi siguran nece se pokvariti 100% posto takav cardak punimo zadnje jer u klasican vec ne stane, tako da kukuruz zadnji vec naj suvilji i krunimo ga prvog jos za vreme zime posto trebaju nam novci . Evo jednog krunjenja sa kolegom koji je kod mene krunio jos do prosle godine
morzsols-jan-152009-014.jpg
[/IMG]


morzsols-jan-152009-017.jpg
[/IMG] juce me izbacio server!
 
Poslednja izmena:
@steve 73 koje su tu dimenzije cardaka? Ova armaturna mreza je cini mi se 6x 2 m, koliko ste mreza spojili za krug? A u vezi onog velikog cardaka sa prethodne strane(na slici gde se nalazi malo dete) , da li je iznutra spojen, tj ima li neke kosnike, posto je to prilicna tezina?

Ako je off prebacite u odgovarajucu temu o kotobanjama, ...ovo je veoma jeftino resenje, bice ljudima od koristi.
 
stavi se mreza na mrezu i gotovo. Unutra nema nista samo kukuruz, prvo se napuni dojnji krug, 2 table mreze u krug pa se postavi "sprat" i to je to u principu. Dimenzija je 3.8 metara u precniku a visina nesto vise od 2 metara. Ovako stane oko vagon kukuruza, ako je na sprat ( pored malog deteta onda je bio ako se nevaram 18 tona. Sad koji imam pored velikog cardaka ima 3 table i protivgradna mreza na njemu, tu ce biti nesto vise od 2 vagona ( utovatena 5+ pune zmajevke u klipu)
 
pa da idemo redom!

1. kapacitet, ucinak 5+

2. lomljenje sapurike (kocanke) 5

3. prosipanje zrna,rasut 3 (dosta izbacuje kod velikog sita)

4. kukuruz u zrnu na prikolici 2- (dosta prljav, sa komadicima stabiljke, sapurike)

odprilike ova su mi zapazanja!!!! :osmeh:

p.s. kvantitet nasprem kvaliteta.......

Sad se pitate sta sam ocekivao: pa da kruni vagon na sat i da ni jedno zrno ne prosipa, i da na kraju izgleda kao da su rukom krunili.....:haha: :haha:
 
Sve to sto si naveo kao nedostatke moze da se popravi da bude dobro.Sto se tice prosipanja,ima na korpi od napred jedna zavesica koja visi iza gornjeg sita pa sve do dojnog sita malte ne kao na kombajnu ona gumena zavesica iza korpe sto se postavlja zajedno sa cesljem e ta zavesica ti je sigurno pocepana ili je nemas a to nevidis ni da je postojalo dok ne izvadis korpu napolje,kada krunjac okruni klip zrno prsne prema napred i bude vec pred kraj sita a ta zavesa zasticuje da se to nedesi,razumeo si me?Sto se tice prljavog krunjenja resi to ovako,pogledaj da ti sito nije pocepano negde,onda za bocne stranice zasrafi neku traku ili ciradu da pada preko sita da se prljavstina ne provlaci izmedju sita i bocnih stranica,jel si me shvatio.Sto se tice kapaciteta to mozes resiti samo pogonom na kardan a elektro motor izbaci onda ces dobiti kapacitet 2 vagona na sat sto i jeste njegova propusna moc,po fabrickim specifikacijama bi trebao da proguta 22 tone na sat pa zato i nosi oznaku KK 22 (krunjac kukuruza 22).Evo ti jedan crtez da vidis gde je ta zavesica
zavesice.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Ove zadebljane CRNE linije su ti zavesice unutra koje moras da imas a ova sto je skroz poslednja do bubnja o njoj ti pricam,a ove CRVENE zadebljane linije su ti zavesice koje sluze da sitno djubre ne prolazi izmedju bocnih strana i sita.Nadam se da si me razumeo.Ja ga imam 27 godina i znam ga u dusu a imao sam i dva komada jedno vreme to jest moj deda i cale dok je bilo mnogo posla.
 
vidim da volis svoju masinu, i ja sam isto zadovoljan s njim. Ono predhodni post sam od "sale" napisao.
a za ove zavesice imam , sem onog kod korpe i sve mi je bio u planu da usavrsavam samo p o l a k o , imam vremena tek sam drugi put koristio kod mene. A za crvene trake isto sam imao u planu, ali za to moram skroz opet da resklopim, a sad nije takvo vreme, mozda posle setve kad budem imao vise vremena.

Imam dobru vest za tebe , kad si me pitao za perforirani lim ( znas sa rupicama) fi 15 mm, debljina lima 1.5mm, a dimenzije je 1250x2500. Cena nije tako strasna 8000 din ( 2560 din /m2). Neznam kako da dodjes po lim!? Tu ima, mesto Utrine , a firma se zove kombi-metal, tel 024/866-044.

p.s. svaka cast za crtez!!!!!:ppozdrav:
 
Hvala na pohvali crteza,kod mene je ta zavesica bila pocepana odnosno nije je bilo od ko zna kada pa mi je izbacivao zrno napolje na jednu prikolicu kada istovaris sapurine bude po 50 kilograma kukuruza a sda kada sam to odradio nemam vise taj problem a sasvim slucajno sam odkrio tu zavesicu kada sam izvadio korpu nasao sam sipku na kojoj je visila.Hvala za lim sa rupama moracu da nazovem i da vidim dali salju brzom postom.
 
Zdravo BUKUR prijatelju . Evo ovih dana imam malo vremena i odmah sam počeo da sređivam krunjač! Stavio sam perforirani lim fi15 mm za gornje sito e sad da vidiš , dosta dobro deluje, napravio ram da može lako da se izvadi. . . . slike će pričati za sebe. pozdrav!!!!

cakovec-001.jpg
[/IMG]


cakovec-002.jpg
[/IMG]

cakovec-003.jpg
[/IMG]

cakovec-004.jpg
[/IMG]

cakovec-005.jpg
[/IMG]

cakovec-006.jpg
[/IMG]
 
Izgleda super.Isto tako ce i raditi ja garantujem,cim budes probao javi mi utiske i kako ti se cini.Koliko te izasao lim perforirani,jel isti promer rupa na gornjem i dojnom situ fi 15 mm
 
jel si zadovoljan sa novim sitima?Jel su iste rupe na gornjem i dojnom situ?
 
Nazad
Vrh