Kruška

Ne znam gde pa ovde... Na jednoj kupljenoj stubastoj krusci, vrh poceo da crni mozda i kao da ga jede nesto a sve sto vidim su nekoliko mrava... Sta moze da bude u pitanju?
 
Otkinuo sam taj pupuljak na vrhu i sad se okupili opet mravi kao da se hrane sokom iz te kruskice...Ne znam sta drugo moze biti u pitanju... Prskao dimetogalom juce ujutru pre nego sto sam otkinuo i nije pomoglo...
 
Сад ми паде на памет да ако се скупљају мрави можда је у питању нека биљна ваш.
А крушку напада и тзв. крушкина бува. То је неки 'зајебан' инсект. Прочитај о њој и чиме се штити. Мислим да треба третирати више пута у различитим стадијумима.
Искуснији се не јављају да помогну.

Ја не третирам уопште а и не ђубрим па нема великог пораста младара а крушкина бува воли младе порасте.

Ето нисам сигуран колико сам ти помогао...
 
Nisam iskreno video nikakve vasi, ne znam sta ih privuklo i mozda i oni ostetili taj vrh tj pupuljak, videcu da sa jos necim isprskam... Hvala vuxsd, praticu ovih dana...
 
Kod mene je kruska dobro stradala posle ovih mrazeva, stradali su i pupoljci koji si bili u belim balonima ,a stradali su i roze pupoljci, sto mi se do sad nije desilo.

dee25f347c3844c5de6a7d24150a5656.jpg


543ff46b72817852990e3bccd37f6172.jpg
 
Sta moze biti sa kruskama? Sadjene jesenas i vecina ima takvo lisce. Pre neki dan dobile kaptan+afinex. Sorta Viljamovka
IMG-20210428-140730907.jpg
IMG-20210428-140728120.jpg
IMG-20210428-140657665-HDR.jpg
 
Poslednja izmena:
Виљамовка је посебно килава. Додуше и на једној старој сорти која је калемљена на дивљу подлогу су се нешто листови смежурали. Не обраћам много пажњу јер мора да преболи сама. Ко ће ако неће та дивља стара сорта. Да је прскам хемијом сигурно нећу.
Ако имаш засад онда мораш да обратиш пажњу.
 
Prskacu sa armada i videcu da dokupim i mineralno ulje al koliko sam se raspitao, ne postoji nacin za totalno resavanja kruskune grinje
 
Ја сам прскао с разблаженим млеком са додатком кесице соде бикарбоне.
Али мислим да неће утицати на грињу. Овим се третира када је гљивица у питању.
 
Poslednja izmena:
koliko je sirine herbicidni pojas,koliko vode trosis po hektaru i koju koncentraciju totala?
 
koliko je sirine herbicidni pojas,koliko vode trosis po hektaru i koju koncentraciju totala?
Otprilike pola metra sa svake strane je širok herbicidni pojas, totalna idem 3 dl na 10 l vode, uz obavezan lepak...
Ta količina bi trebala da mi se poklopi kao količina koju koristim u ratarstvu 3 l/kj, a trošim oko 100 l vode/kj, do sada nije bilo problema da preživi nešto.
 
Nazad
Vrh